علیرضا برادران. مدیریت رمزها در فایرفاکس هرچند به اندازه گوگل کروم انعطاف ندارد اما به سادگی انجام می گیرد. وقتی رمزی را در کروم اشتباه وارد می کنید، راحت می توانید با رجوع به قسمت Passord Manager اشتباه تایپی را اصلاح کنید. در صورتی که در فایرفاکس تنها گزینه پیش رو، حذف رمز، و ذخیره مجدد آن است.


در عوض فایرفاکس امکان Master Password را فراهم کرده تا از داده های حساس حفاظت بیشتری شود. اگرچه این رمزگذاری در برابر نفوذ فرد کار بلد مانع بلندی نیست ولی قطعاً بهتر از این است که مانند کروم هیچ حصاری دور رمزها کشیده نشود . اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید همراه نگهبان باشید تا در ادامه این مطلب با نحوه اعمال Master Password و مدیریت رمزهای ذخیره شده آشنا شوید.

وارد مرورگر شوید و روی منوی اصلی در قسمت بالا، گوشه سمت چپ کلیک کنید و Option را انتخاب کنید. از بین گزینه های موجود در آن، باز روی Option کلیک کنید. اگر تا کنون master password را فعال نکرده اید در پنجره باز شده می توانید این کار را بکنید.

دکمه Saved Passwords را کلیک کنید و رمزی برای Master Password وارد نمایید. حالا اگر می خواهید رمزی که برای ورود به وبگاه خاصی استفاده می کنید را ببینید، روی دکمه Show Passwords کلیک کنید. اگر Master Password را فعال کرده باشید در این قسمت دوباره باید آن را وارد کنید تا رمزها به شما نشان داده شود.

روی مدخل هر وبگاه راست کلیک کنید تا بتوانید نام کاربری و رمز عبور را کپی نمایید. این روش مواقعی که از مرورگر دیگری کنار فایرفاکس استفاده می کنید یا می خواهید رمزهای خود را در جای دیگری نیز ذخیره داشته باشید، به کار می آید.

شما از چه روشی برای ذخیره رمزهای تان استفاده می کنید؟ شاید افزونه ای مانند LastPass را ترجیح می دهید؟ روش های مختلف خود را در بخش نظرها مطرح کنید.توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.