بنام خدا

علفهای هرز دنیای ژورنالیست

           ساری,گاهنوشتهای محمود زارع: شاید اگر اتصال بعضی از افراد به ابزارهای مهمی چون رسانه های عمومی نبود برخود این مقدار را هم حتی نمی پسندیدم که قلمی را بر این موضوع بچرخانم و گوشه ای از وقت یا همان عمر شریف را به این امر اختصاص دهم که به مخاطبین محترم بگویم که همواره علفهای هرزی در هر زمینی بوده که دهقانی موفق را شرط است برای فلاح وجین آنها.

            شاید لازم باشد که در این ستون تا جایی که وقت و شرائط اقتضاء نماید در تنویر افکار مخاطبین محترم از طریق معرفی بعضی از علفهای هرز دنیای رسانه ای بکوشیم . علت این حساسیت هم میتواند به همان موضوع صدرالاشاره ما یعنی دسترسی آنها به ابزار مهم وسائل ارتباط جمعی است و متاسفانه با پلیکیدن در دور و بر این اسلحه سعی در نشر کینه توزی و اختلاف و در نهایت جنگ و جدال هستند و با بی تعهدی محض دهان  خویش را باز میکنند و متاسفانه سخنانی میگویند که ارواح انسانهای شریف را همواره می آزارد.

  1. عارف کسگین ( یک شوونیست ترک )

        

            انگیزه یا در واقع جرقه این کار در من از هنگامی آغاز شده که صدای آمریکا را بتصادف در دوازدهم آبانماه 86 داشتم نگاه میکردم که فردی بنام عارف کسگین را تحت عنوان کارشناس خاورمیانه دعوت کرده بودند که در خصوص مسائل مربوط به ترکیه و ایران و عراق و جریان کردها نظر دهد. فردی با سن و سالی حدود چهل سال ( کمی بیشتر یا کمی کمتر ) والله هر چه که فکر کردم تا مقداری در خصوص این فرد و بخصوص نظراتش حداقلی از صداقت و حقیقت و واقعیت ببینم ، نه تنها نشنیده ام بلکه آنچه که بود چیزی جز نفرت پراکنی و دروغ و ریا و سخنان بی سند و بطور آشکاری هم با کمال وقاحت و بی شعوری مدعی بودند که نیتهای افراد و شخصیتها و دولتها بخصوص ایرانیان را میخوانند و بارها و بارها وقتی در برابر پرسشی قرار میگرفتند چون حرف حسابی نداشتند و چون بی سند و مدرک حرف میزدند همواره می گفتند که نیت فلانی یا نیت ایرانیان از روی ترس فلان است و بهمان. من بسیار تحریک شدم و وقتی درباره او بیشتر تحقیق کردم دیدم که فردی بشدت شوونیست ترک و ضد ایرانی و بقول آشنایانش ضد فارسیان هست. و کرارا در برنامه های ترکی و کردی و حتی عربی از ایرانی ها و نژاد ایرانی و بقول خودش پارسیان بد میگویند. و همین موضوع باعث شد که انگیزه ای در من ایجاد شد که اولا متوجه شوم گردانندگان ایرانی صدای آمریکا با دعوت از چنین علفهای هرز و دروغگو و بی شخصیتی بعنوان کارشناس دعوت میکنند و دست مریزاد از ایراندوستی آنها ؟!!! و ثانیا دلم سوخت برای آندسته از مردمی که شاید مخاطبین چنین افراد بی شخصیتی باشند و بخواهند بدون تحقیق و بررسی و صرفا بر اساس نظرات بی خود این شخصتهای منفی و کینه توز گوش نمایند.

            تمام افتخار این یارو به ارتباط ترکها با آمریکا و نیز اسرائیل بود . و بدروغ مدعی بود که مردم ترکیه بطور کامل هیچ نوع مقبولیتی را در بین خویش از ایرانیان ندارند و حتی ایرانی شدن را امری بسیار زشت میدانند! ما هیچ علاقه ای نداریم ترک شویم و یا اصلا در آرزوی ایرانی شدن ترکها هم نیستیم و هیچ غبطه ای هم به وضع ترکیه که با وضعیت متاسفانه نه چندان خوشایندی در هویت ملی خویش سالیانی است هی اصرار بر پذیرش ترکها از سوی اتحادیه اروپا دارند اما هر بار دست رد بر سینه آنها زده میشود و اگر راستی ترکها را همین غیرت ترکی بود می بایست عطای اروپائیان را به لقایشان ببخشند و بگویند که اتحادیه اروپا اگر بخواهد تازه آنها روی این مساله فکر نمایند . اما جدای از دولتها و مسائل سیاسی منطقه ای که بشدت آمریکایی و شیطانی است آنچه که مهم هست و فرا سیاسی موضوع اتحاد و همدلی ملتهای مسلمان یران  ترکیه هست که همواره مسائل مشترک اعتقادی دارند و خواهند داشت و ما باید در راه همدلی و دوستی ملتها و بخصوص ملتهای هم کیش و هم آیین تلاش نماییم و نه اینکه بطور حسرت آلودی و بطور خودباخته و الینه شده ای خودباخته در برابر فرهنگ غربی تمام آمال خویش را و کعبه خویش را آمریکا و احیانا آمریکا بدانیم و تمام مسائل را با این دید بررسی نماییم.

            مشکل اصلی این نوع از افراد را بطرز آشکاری این یافتم که آنها قبله خویش را کاخ سفید می دانند و فریفته و خودباخته و حتی گاهی مرعوب فرهنگ یانکی ها هستند و نمیدانم چرا ترکها ( نه لزوما مردم مسلمان ترک که بسیار مردمی غیرتمند و محترم هستند ) اینهمه نسبت به خود این چنین بی سابقه و یا بی توجه به ارزشهای ملی و مذهبی خود هستند. ما که میدانیم عارف کسگین ها نه نماینده مردم مسلمان ترک هستند و نه بلحاظ تخصصی حتی در حد و اندازه ای هستند که بخواهند تحلیلگر مسائل اینچنینی باشند . خوب وقتی فکر میکنی که رسانه صدای آمریکاست نباید هم زیاد انتظار داشت که آنها توان آنرا داشته باشند که شخصیتهای واقعا متخصص مستقل را بعنوان صاحب نظر دعوت نمایند و شان آنها همان ژورنالیستهایی کوچک  امثال عارف کسگین و خانم بقراط هست که بدلیل همین غرضهایی را که دارند هیچوقت بزرگ نخواهند شد !

بر ما مردم مسلمان و حتی انسانهای خیرخواه بشریت هست که هیچ توجهی به این سخنان نفرت پراکن نکرده چون هیچ اعتمادی به آنها که اکثرا سر در کار تفرقه و جدایی ملتها هستند ، نمیتوان داشت ! بیشتر توضیح نمی دهم چون وی و امثال ایشان بلحاظ تخصصی در حدی نیستند که بیش از این مطرح شوند زیرا اظهارات تخصصی ندارند که ما لزوما مجبور باشیم تخصصی به آنها پاسخ دهیم لجن پراکنی و بد و بیراه و فحش کار و عمل درستی نیست که ما صرفا به نشان داده همین وجه از آنها بسنده میکنیم و بس !

تا معرفی یک علف هرز دیگر همه شما را به خدای رحمن و رحیم می سپاریم

(زارع . مازندران . سوربن  12 / 8 / 86)

http://www.mzare.irتوجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.