مرگ بهتر است تا فقر !   
ساری گاهنوشتهای محمود زارعساری,گاهنوشتهای محمود زارع:جنگ بین فقر و غنا همواره وجود دارد – اصلا وجود این تفاوت خیلی ها را تا مرز بدبینی پیش برده است . خیلی ها زبان به کفر باز گشوده اند ؛ بعضی ها تا مرز انکار خداوندی پیش رفته اند ؛ فشار فقر و نداری ، از فشار قبر نیز شاید بیشتر باشد .   
بی سبب نیست که عده ای گفته اند که بهتر است آدمی بمیرد تا اینکه فقیر باشد. واقعا که فقر اگر از در وارد شود ، دین و اخلاق و معنویت از پنجره بیرون میرود! فقر نزدیک است که به کفر بیانجامد . اکثر انحرافاتی که امروزه مشاهده میکنیم بدلیل آن نیست که فلان نیرو برخورد نمیکند و فلان و بهمان ؛ دقیقتر اگر جستجو کنی همه ناشی از فقر است و بس. آن درصدهایی که از فرط رفاه بفساد می افتند همیشه بوده اند و و آنهم به دلیل فقر است منتها فقر فرهنگی و ... ولی مردمی که حاضرند برای مذهب جان بدهند چرا در بینشان انحرافات رواج یابد ؟! شک نکن بخاطر فقر میباشد و حالا باید حداقل رفاه که عزت یک فرد زیر سوال نرود و دیگه خود ر از دست رفته نداند و نخواهد که خویش را ارزان و گاه مفت عرضه کند باید فراهم شود... در آنصورت اگر باز این جامعه انحراف پیدا کرد آنموقع حق اعتراض داری والا حق نداری ... و بهمین سبب قسط از اهداف مهم بعثت انبیاء هست!
شاعری بنام ابوالقاسم لاهوتی میگوید ( تودهنی ) :
دارا که شود خسته ز آسیب ســــواری        ده دختر گلچهره بمالند تنــــــش را
مزدور که نعمت ده داراست چو میــرد           ده روز کسی نیست که دوزد کفنش را
نی کس که دهد لقمه نانی به یتیمش        نی جا، که بخدمت بگمارند زنــش را
با اینهمه هر بنده بگوید که خدا هست         بایست که با مشت بکوبی دهنــش را

(العیاذبالله)
ساری گاهنوشتهای محمود زارع
متن : محمود زارع سال 78
خط : استاد فلسفی
اقدام: فاطمه زارعتوجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.