ساری,گاهنوشتهای محمود زارع:حضرت امیرالمومنین امام علی علیه السلام  می فرمایند: فی تقلب الاحوال علم جواهر الرجال یعنی در دگرگونی روزگار جوهر اصلی مردان نمایان می شود.

ساری گاهنوشتهای محمود زارع

بسیاری از دوستان و اقوام و آشنایان و ... این روزها این مساله ( انتخابات ) را با اینجانب در میان میگذارند که بالاخره نظر شما چیست و چکار باید کرد ؟!! بعضی ها از اصل شرکت یا عدم شرکت در انتخابات سوال میکنند و بعضی ها هم از اینکه چه کسی چکاره هست و کی صلاحیت دارد و ... خلاصه بسیاری در حال بررسی هستند ...

از بسیاری که در آستانه انتخابات و تبلیغات برای طرح خود (!) یا طرح ایده ها و یا تبلیغ هواداران میباشد ؛ پیوسته سخنانی بگوش میرسد و نوشته هایی مکتوب میگردد که برای مخاطبین جویای حقیقت بیانی که از حضرت مولا امیرالمومنین نقل نموده ایم , میتواند مبنایی برای شناخت چهره های افراد باشد

در شرایط عادی خیلی نمیتوان چهره واقعی افراد و ماهیت درونی آنها را شناسایی کرد چرا که بشر قدرت زیادی در تظاهر به خیر و نیکی دارد. آنکه ثبت نام کرد , آنکه باید قانون را اجراء کند و آنکه باید صلاحیت ها را بیطرفانه بررسی نماید و آنانکه خویش را در موقعیت دیگری قرار میدهد همه و همه را تحت این شرائط میتوانید بسهولت بیشتری بشناسید و ببنید که چه میگویند و در چه جایگاهی قرار دارند ! قبلا چه میگفتند حالا چه میگویند پیشترها در چه مواضعی بودند و اینک چه ...؟!!! 


« ثم ان الدنیا دار فناء و عناء و غیر و عبر .. و من غیرها انكتری المرحوم مغبوطاً و المغبوط مرحوماً »
« آگاه باشید كه دنیا سرای فنا، مشقت، دگرگونی و عبرت است .... از دگرگونی‌های آن، این است كه آن كس كه دیروز مورد ترحم مردم بود، امروز مورد غبطه واقع می‌شود و آن كس كه مورد غبطه بود مورد ترحم قرار می‌گیرد » (نهج البلاغه، خطبه 114)
محمود زارع
اردیبهشت 92
ساری

محمود زارع

تنظیم برای وبلاگ از فاطمه زارع
لطفا بوبلاگ من هم سر بزنید :
http://bahoo.blogfa.comتوجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.