توضیح : آقای میلاد گودرزی از جمله جوانان خوش ذوق و اجتماعی است که بسیار از اقدامات اجتماعی خویش بخصوص در پیگیری مساله ازدواج جوانان , ارائه مشورت و همکاری فکری و ... راضی و خشنود بوده و ما نیز بایشان تبریک میگوئیم . خدا را هم شکر میکنم که ایشان همانند بعضی از جوانان هم سن و سال خود بجای آیه یاس خواندن , مشغول یک کار بسیار مهم و خداپسندانه و با اهمیتی , هستند و بنظر من میتوانند الگویی برای بسیاری از جوانان هم سن و سال خویش باشند . سادگی و صمیمیتی که در پاسخ دادنهای ایشان وجود دارد مرا برآن داشت که با علاقه و افتخار نظرات ایشان را منتشر نمایم هرچند که شاید هدف من چیز دیگری بود . راستش روحیه آقا میلاد باعث نشاط ما هم شده است و من متاسفانه این روزها کمتر دیده ام که جوانان در سن و سال ایشان خیلی رضایت داشته باشند. مشکل بسیاری از جوانان این است که خودشان را جدی نمیگیرند ! بهر حال از آقا میلاد گل ممنون و متشکرم و آرزو میکنم که خداوند هم همواره کمکشان کند تا روزبروز موفقتر باشند. من نیز هر کمکی که از دستم بربیاد  و ایشان امر نمایند در خدمت خواهم بود.

سوال 1 : لطفا بطور مختصر خود را معرفی نمایید ؟ ( نام و مشخصات و سن و محل تولد و میزان تحصیلات و آدرس وب و ... )
پاسخ :  من میلاد جان جانی گودرزی 24 ساله متولد شهرستان بروجردو مدیر وبلاگ مادوتا هستم . http://madota1367.mihanblog.com

سوال 2 : میزان و رشته تحصیلی شما و محل اخذ مدرک؟
پاسخ :  کارشناس زمین شناسی

سوال 3 : به چه کاری مشغولید و آیا از نوع کار خویش رضایت دارید؟
پاسخ :  من کارای تحقیقاتی انجام میدم و خوشحالم که یک پژوهشگرم و از کارم بسیار راضیم. به علاوه از طریق وبلاگ پژوهشگر برتر مشاوره مقاله نویسی و پایان نامه هم میدم .از طرفی از طریق وبلاگ مادوتا مشاوره خانواده و ازدواج هم میدم و از کارهایی که میکنم بسیار راضیم.

سوال 4 : صادقانه بفرمایید که اگر خداوند بشما عمر دوباره بدهد آیا همین مسیری را که تاکنون طی کرده اید , طی میکنید؟
پاسخ :  بله. چون زمین شناسی و مشاوره خانواده را بسیار دوست دارم همین راه را طی میکردم

سوال 5 : دسته بندی های مختلفی از مردم در نظر بسیاری از اندیشمندان اجتماعی ابراز شده است. شما مردم ایران را به چه دسته هایی تقسیم میکنید؟
پاسخ :  من از دیدگاه علوم اجتماعی (روابط سازمانی و کاری ) به سه دسته افراد را تقسیم میکنم. دسته اول افراد شاغل در ادارات و سازمان های دولتی . دسته دوم افرادی که دارای مشاغل آزاد هستند و دسته سوم افراد بیکار

سوال 6 : شما از این سخن چه برداشتی دارید؟: " دنیا مزرعه آخرت است ! "
پاسخ :  من با این جمله کاملا موافقم و با گوشت و خونم این جمله را می پذیرم .هرچه در این دنیا بکاریم در آخرت برداشت میکنیم

سوال 7 : آیا تاکنون بطور جدی به مرگ فکر کرده اید؟ هیچ تصوری از وضعیت بعد از مرگ ( زندگی بازماندگانت در دنیا و وضعیت تو در پس از مرگ ) را داشته اید؟ چطور بود؟
پاسخ :  بله. بارها فکر کردم که سرنوشت من پس از مرگ چه خواهد شد .زیرا خداوند در قرآن می فرماید : " کل نفس ذائقه الموت ثم الینا تر جعون..." پس فکر کردن در مورد مرگ الزامی است. من میدانم به علت پارامترهای مثبتی که خداوند به من عنایت کرده مسلما بازماندگانم در غم و اندوه غرق خواهند شد

سوال 8 : اگر بخواهید در یک لیست ده تایی الویتهای خویش را پیرامون حل مشکلات کشور بنویسید , این لیست چه فاکتورهایی را دارد؟
پاسخ : الحمدلله مسئولین عزیز برای حل مشکلات با تمام توان اقدام کردند . این پارامترها به ترتیب : علمی - اقتصادی - جوانان - ازدواج  - بیکاری و ...

سوال 9 : دوست داشتید چکاره شوید؟
پاسخ :  من از زمانیکه در دبیرستان مشغول به تحصیل بودم زمین شناسی را بسیار دوست داشتم و همیشه دوست داشتم که یک زمین شناس شوم که خدارو شکر توانستم با همتم یک زمین شناس شوم

سوال 10: آیا هیچ از خودتان پرسیده اید که شاید تاکنون - بدون اینکه متوجه باشید - برای آنکه در چشم مردم خوب دیده شوید زیسته اید تا آنطوریکه خودتان باید باشید و در نتیجه مصصم شده باشید که شاید بهتر باشه تا کاملا تغییر کنید ؟ کمی توضیح دهید.
پاسخ : باور کنید هیچگاه نخواستم خودم را برای دیگران عرضه کنم . بیشتر سعی کرده ام به حل مشکلات دوستان و اطرافیانم بپردازم که ساخت وبلاگ مادوتا نمونه ای از این کارهاست.

سوال 11: آیا احساس میکنید جای کس دیگری را گرفته اید یا خیر؟ مثلا حق دیگری بود که اینجایی که شما فعلا هستید , باشد؟
پاسخ:  خیر. اگر من تا الان به جایی رسیدم مسلما بر اساس تلاش و همت خودم بوده و هیچ گاه جای کسی را که حقش بوده باشد اشغال نکردم

سوال 12: کدامیک را برتر میدانید ؟ گوش دادن یا حرف زدن ؟
پاسخ:  هرکدام در جای خود می توانند مفید باشد. ولی احساس می کنم گوش دادن بهتر باشد زیرا به اعتقاد پرایور آنکه زیاده گویی میکند حرفی برای گفتن ندارد.

سوال 13: کدام منطقه ( جغرافیایی ) را بیشتر دوست دارید و چرا؟
پاسخ:  اگر منظورتان کره خاکی باشد ایران را از همه جا بیشتر دوست دارم و عاشق زادگاهم بروجرد هستم.

سوال 14: واژه های ( خدا - عشق - زن - جنگ - غذا - ایران - آمریکا - خانه - دین - مرگ  ) را بترتیب اهمیت و الویت خویش جابجا کرده و بنویسید؟ ( از بهترین تا بدترین )
پاسخ:  خدا - دین - ایران - خانه - عشق - زن - جنگ - آمریکا

سوال 15: مهمترین پیام فرآن کریم را چه میدانید؟
پاسخ:  مهمترین پیام قرآن کریم را صلح،دوستی و نیکی به یکدیگر می دانم و آرامش و صلح را با هیچ چیز عوض نمی کنم

سوال 16: اگر اختیار و امکان لازم را داشته باشید ترجیح میدهید در کدام کشور زندگی کنید؟
پاسخ:  من ترجیح میدادم دوباره در ایران زندگی کنم . چون یک ذره از خاک ایران را با هیچ جای دنیا عوض نمی کنم

سوال 17: چند بیت از مولوی اگر از حفظ دارید بنویسید وگرنه پاسخ را خالی بگذارید؟
پاسخ: ......

سوال18: بنظر شما مهمترین شاخصه هایی که بین نسل ها ( نسل جوان - میانسال - پیر ) تفاوت ایجاد میکند چیست؟  فقط نام ببرید.
پاسخ :  نوع تفکر - صبر و حوصله - تجربه  و میزان انرژی

سوال 19: باتوجه به سوال فوق آیا مردم ایران را نسبت به 35 سال پیش مقیدتر بمذهب میدانید یا خیر و چرا؟
پاسخ:  من مردم ایران را نسبت به 35 سال گذشته مقید تر به مذهب (تشیع ) میدانم. به طور مثال 35 سال گذشته خبری از ایام فاطمیه نبود ولی الحمدلله الان ایام عزاداری حضرت زهرا (س) با شکوه برگزار می شود

سوال20 : سوالی را شما از ما بپرسید تا ما بدان پاسخ داده و در ادامه همین مصاحبه آنرا منتشر نماییم.
            من دوست دارم که زوج های جوان زندگی خوب و خرمی داشته باشند و وبلاگ مادوتا رو به همین علت ساختم. شما مایلید مارو در این کار یاری کنید؟

توضیح : هر مطلبی را که دلتان میخواهد - در هر زمینه ای - بنویسید: ( سعی کنید بیشتر از ده خط نباشد )
...............
یکی دو نکته از مدیریت گاهنوشت :
- در باره پرسشهای شما از ما , قصدم این است که بعد از حدود 10 پرسش , ما نیز به آنها یکجا پاسخ دهیم.  
- برنامه دیگر ما این است که مجموعه ای از این مصاحبه ها را بعد از انتشار بصورت کتابچه و با فرمتهای مختلف بخصوص فرمت PDF تنظیم و در تارنماهای مختلف منتشر نماییم. لذا چنانچه دوستان نکات تکمیلی درباره نظرات خویش دارند قبل از این اقدام برای ما ارسال دارند.
- بعضی از دوستان پاسخها را بصورت فایل ضمیمه zip در ایمیل برای ما ارسال کردند که بعضا دارای اشکال بوده و باز نمیشوند لذا تقاضا داریم متن پاسخها را در خود ویرایشگر ایمیل - داخل خود ایمیل - برای ما ارسال دارند تا مشکلی پیش نیاید.
حدود دو نفر از دوستان در بعضی از پاسخهای خویش مطالبی را مطرح کردند که با توجه به ذکر نام اشخاص مجددا برای آنها ارسال داشته تا اگر لازم باشه بازنگری نمایند . زیرا بردن نام دیگران آنهم بصورت خاص و اتهام گونه , با توجه باینکه نام بردگان غایب بوده و امکان دفاع را ندارند بمصلحت - اخلاقا - نمیباشد.
بهر حال مجددا تاکید میگردد کسانیکه تمایل دارند با ما مصاحبه نمایند میتوانند متن سوالات را از وبلاگ یا همین مصاحبه ها اخذ کرده و پاسخ را برای ما ( ایمیل ما ) ارسال دارند !توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.