توضیح : بدنبال درخواست ما از بعضی از دوستان و آشنایان دال بر پاسخ به پرسشهای ما ( بعنوان مصاحبه با آبگینه ساری ) خوشبختانه این اقدام با استقبال خوبی از سوی آنهایی که در دنیای اینترنت تنها به کپی و پیست مشغول نیستند و باصطلاح حرفهایی برای گفتن دارند , مواجه شده است که تا این تاریخ تعدادی از پاسخها بدستمان رسیده است که بعد از ویرایش ( اشتباه نشود سانسور نمیکنیم ) بترتیب در روزهای آتی در این وبلاگ و دیگر وبلاگها - بهمراه لینک سایتها یا وبلاگهای آنها -  قرار داده میشود. مجددا تاکید میگردد که هر کس علاقمند به شرکت در این مصاحبه میباشد با مراجعه به اینجا و یا اینجا متن سوالات را گرفته و پاسخ را برای ما ارسال نماید تا ما نیز منتشر نماییم.


مصاحبه آبگینه ساری با آقای مهندس مجید دهقان مدیر محترم سایت آکند در فروردین ماه 1390 :
سوال اول  لطفا بطور مختصر خود را معرفی نمایید ؟ ( شغل و تحصیل و ... )

اینجانب مجید دهقان متولد 3/6/1361 در شهر ساری، ساکن روستای آکند(ارتقاء یافته به شهر) و دارای کارشناسی ارشد می باشم. همچنین مدیریت سایت www.akandv.ir   را که در مورد بخش رودپی به مرکزیت آکند می باشد را بر عهده دارم.

سوال اول میزان و رشته تحصیلی شما و محل اخذ مدرک؟

 کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی-مهندسی علوم دامی گرایش تغذیه دام و طیور از دانشگاه شهید باهنر کرمان در 25/7/1389سوال اولبه چه کاری مشغولید و آیا از نوع کار خویش رضایت دارید؟

 در حال حاضر در جستجوی کار می باشم. در شرایط فعلی با رغبت تمام در امور کشاورزی به خانواده کمک می کنم و در اوقات فراغت با اشتیاق در دنیای مجازی فعالیت می نمایم.

سوال اول صادقانه بفرمایید که اگر خداوند بشما عمر دوباره بدهد آیا همین مسیری را که تاکنون طی کرده اید , طی میکنید؟

 بطور کلی همین روند را پیش می گرفتم و لی در چند تصمیم تجدید نظر می کردم چون من شانس تحصیل در شاخه پزشکی را دارا بودم.

سوال اول دسته بندی های مختلفی از مردم در نظر بسیاری از اندیشمندان اجتماعی ابراز شده است. شما مردم ایران را به چه دسته هایی تقسیم میکنید؟

 شاید تقسیم بندی که مد نظر من باشد کمی عجیب و شاید غیر قابل اجرا باشد ولی من دوست دارم مردم ایران را بر حسب تعصب به مسائل اجتماعی و مذهبی تقسیم بندی کنم. چون قرن هاست که بعضی از مردم ما از تعصبی کورکورانه و باورهای خرافی رنج می برند که همواره دستاویزی برای سوء استفاده کنندگان بوده است.

سوال اول شما از این سخن چه برداشتی دارید: " دنیا مزرعه آخرت است !"

 بنده به این جمله هم برای این دنیا و هم برای آخرت اعتقاد دارم. و فکر می کنم بذر مناسب برای این مزرعه داشتن  " نیت پاک و تصمیمی درست " است.

سوال اول آیا تاکنون بطور جدی به مرگ فکر کرده اید؟ هیچ تصوری از وضعیت بعد از مرگ ( زندگی بازماندگانت در دنیا و وضعیت تو در پس از مرگ ) را داشته اید؟ چطور بود؟

 من در خلوت خود به این موضوع فکر کی گمم و شاید جالب باشد بیان کنم چندین بار تشیع جناره خود را در خیال خود مرور کرده ام و با مویه و ناله مادر و خواهرم، گریه کرده ام. ولی وضعیت پس از مرگ و یا زندگی بازماندگان فکر نکرده ام. همیشه زمانی که به مرگ فکر کرده ام پس از آن احساس سبکی داشتم(احساس خوشایند)

سوال اول اگر بخواهید در یک لیست ده تایی الویتهای خویش را پیرامون حل مشکلات کشور بنویسید , این لیست چه فاکتورهایی را دارد؟

 الویت اول: بیکاری   الویت دوم: اقتصاد کشور الویت سوم: مشکلات فرهنگی  الویت چهارم: ازدواج  الویت پنجم:دانشگاهی   الویت ششم: کشاورزی    الویت هفتم:مسکن    الویت هشتم: واردات  الویت نهم: نفت   الویت دهم: حمل و نقل

سوال اول دوست داشتید چکاره شوید؟

مهندس یا معلم

سوال اول آیا هیچ از خودتان پرسیده اید که شاید تاکنون - بدون اینکه متوجه باشید - برای آنکه در چشم مردم خوب دیده شوید زیسته اید تا آنطوریکه خودتان باید باشید و در نتیجه مصصم شده باشید که شاید بهتر باشه تا کاملا تغییر کنید ؟ کمی توضیح دهید.

 بنده همیشه روند زندگیم جوری بوده که هم از اون لذت بردم و هم در هنجار اجتماعی قرار داشتم. حال شاید کسی از اونم خوشش نیومد، بهش فکر نکردم.

سوال اول آیا احساس میکنید جای کس دیگری را گرفته اید یا خیر؟ مثلا حق دیگری بود که اینجایی که شما فعلا هستید , باشد؟

 خیر. اگر بنده اینجا هستم نتیجه و بازتاب کارهای خود من بوده است و به همین دلیل اصلا این حس را ندارم.

سوال اول کدامیک را برتر میدانید ؟ گوش دادن یا حرف زدن ؟

 مطمئنا گوش دادن. زیرا خوب گوش دادن  زمینه ساز خوب صحبت کردن (از درد گفتن) می باشد.
 
سوال اول کدام منطقه ( جغرافیایی ) را بیشتر دوست دارید و چرا؟

 شمال. زیرا طبیعت آن روح و روان انسان را آرام می کند

سوال اول واژه های ( خدا - عشق - زن - جنگ - غذا - ایران - آمریکا - خانه - دین - مرگ  ) را بترتیب اهمیت و الویت خویش جابجا کرده و بنویسید؟( از بهترین تا بدترین )

 خدا، دین، ایران، مرگ، عشق، خانه، غذا، زن، آمریکا، جنگ

سوال اول مهمترین پیام قرآن کریم را چه میدانید؟

 بودن در محضر خداوند

سوال اول اگر اختیار و امکان لازم را داشته باشید ترجیح میدهید در کدام کشور زندگی کنید؟

 ایران و لا غیر

سوال اول چند بیت از مولوی اگر از حفظ دارید بنویسید وگرنه پاسخ را خالی بگذارید؟

: ..........
 
سوال اول بنظر شما مهمترین شاخصه هایی که بین نسل ها ( نسل جوان - میانسال - پیر ) تفاوت ایجاد میکند چیست؟  فقط نام ببرید.

 تکنولوژی، سطح تحصیلات

سوال اول باتوجه به سوال فوق آیا مردم ایران را نسبت به 35 سال پیش مقیدتر به مذهب میدانید یا خیر و چرا؟

 خیر. متاسفانه پیشرفت زیاد علم و استفاده از تکنولوژی های جدید، نسل جدید ما را به سمت عقلانیتی سوق داده که اگر هرچیز از دایره درک آن خارج باشد، آن را رد می کند. البته ظهور مشکلات رسانه ای نیز در این زمینه بی تاثیر نیست.

سوال اول سوالی را شما از ما بپرسید تا ما بدان پاسخ داده و در ادامه همین مصاحبه آنرا منتشر نماییم.
چرا با اینکه مسئولین از بی انگیزه گی مفرط دانشجویان و جوانان برای آینده خود بخصوص در زمینه اشتغال، ازدواج و مسکن را می دانند، کاری نمی کنند؟

توضیح : هر مطلبی را که دلتان میخواهد - در هر زمینه ای - بنویسید : ( سعی کنید بیشتر از ده خط نباشد )

   بد  نگوییم به مهتاب اگر تب داریم


آدرس وبسایت تحت مدیریت آقای مجید دهقان با نام " آکند " : http://akandv.ir

.... ضمنا ما در چند روز آینده به سوال مطروحه آقای مهندس دهقان پاسخ خواهیم داد ...
 
همچنین این مصاحبه در تارنمای آبگینه ساری نیز منتشر گردیده که میتوانید آنرا در آدرس زیر ببینید:

.


توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.