web counterتعداد بازدید از این صفحه
web counter
ده ثروتمند برتر دنیا :  
۱ بیل گیتس موسس شرکت Microsoft
دارایی های خالص بیل گیتس برابر ۵۴ میلیارد دلار است که نسبت به سال ۲۰۰۹ رشد ۴ میلیارد دلاری داشته است. قیمت سهام او در شرکت Microsoft در حال حاضر برابر ۱۶ میلیارد دلار است؛ در حالی که نرخ سهام این شرکت در سال گذشته تقریبا ثابت و بدون تغییر بوده است و تنها با ورود سیستم عامل Windows ۷ کمی رشد کرد. با این همه، اما گیتس این روزها تمام وقت خودش را صرف فعالیت های بشردوستانه در بنیاد بیل و ملیندا می کند و دیگر وقت چندانی را در شرکتی که او را به چنین ثروت هنگفتی رسانده است، نمی گذارند.


۲ لری الیسون مدیر عامل و یکی از موسسان شرکت Oracle  

یکی از روسای شرکت بزرگ Oracle که دارایی های خالص آن به ۲۷ میلیارد دلار می رسد. این شرکت نرم افزاری هم یکی از پردرآمدترین شرکت های تکنولوژی است که قیمت سهام آن با رشد ۲۳ درصدی از سال گذشته به ۴۹/۲۷ دلار برای هر سهم در امسال رسیده است. از طرف دیگر فصل تابستان برای این شرکت علاوه بر درآمد چشمگیری که به همراه داشت، با اخبار مربوط به در اختیار گرفتن «مارک هوارد» مدیر عامل اسبق شرکت HP به عنوان یکی از روسای Oracle حسابی در دنیای تکنولوژی جنجال آفرین شد. همین موضوع قیمت سهام این شرکت را افزایش داد. با این اوصاف حالا کارشناسان و تحلیلگران بازار پیش بینی فصل جدیدی از فعالیت های این شرکت را کرده اند؛ فصلی که با مدیریت مارک هوارد می تواند سود و درآمد شرکت و از طرف دیگر دارایی های الیسون را هم افزایش دهد.


۳ سرگی برین یکی از موسسان Google 

میزان دارایی های خالص او برابر ۱۵ میلیارد دلار است، در حالی که این میزان نسبت به سال ۲۰۰۹ کاهش ۳۰۰ میلیون دلاری داشته است. به عقیده بعضی از کارشناسان، این اتفاق به دنبال از دست رفتن بخشی از سهم بازار Google در بازار جست وجوی اینترنتی و حضور موتور جست وجوی Bing شرکت Microsoft روی داده است. این در حالی است که این روزها بازار سیستم عامل آندرویید این شرکت به خاطر تمایل شرکت های تولید کننده موبایل های هوشمند به استفاده از این سیستم عامل حسابی رونق گرفته است.


۴ لری پیج یکی از موسسان Google  

او هم مانند همکارش ثروتی با میزان خالص ۱۵ میلیارد دلار دارد. او هم درست مانند سرگی برین شاهد کاهش ۳۰۰ میلیون دلاری دارایی هایش بوده است. درآمد او از منبع شرکت Google تنها یک دلار در هر سال است، اما او سهامدار شرکت های دیگری مانند Tesla Motors هم هست.


۵ مایکل دل مدیر عامل و رییس شرکت Dell 

حجم ثروت خالص او برابر ۱۴ میلیارد دلار است. با وجود آنکه شرکت Dell هنوز درگیر تاثیرات بحران مالی سال گذشته است، اما همچنان بیشترین حجم سرمایه این شرکت از سرمایه گذاری های MSD Capital تامین می شود. با این حال، اما ۸۰ درصد از سهام این شرکت متعلق به مایکل دل است. ثروت خالص او نسبت به سال ۲۰۰۹ تا ۵۰۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرده است و بسیاری از کارشناسان معتقدند این اتفاق به دنبال کاهش ۲۹ درصدی سهام این شرکت در سال گذشته میلادی افتاده است.


۶ استیو بالمر مدیر عامل شرکت Microsoft

حجم دارایی های خالص او برابر ۱/۱۳ میلیارد دلار است. او این روزها به عنوان یک مدیر عامل پر انرژی و فعال در عرصه تکنولوژی شناخته می شود و بسیاری از کارشناسان موفقیت سیستم عامل جدید این شرکت را به خاطر حضور بالمر در Microsoft می دانند. با این همه اما حجم ثروت خالص بالمر نسبت به سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرده است.


۷ پل آلن یکی از موسسان شرکت Microsoft

در حال حاضر حجم دارایی های خالص او برابر ۷/۱۲ میلیارد دلار است. پل آلن در سال ۱۹۸۳ از شرکت Microsoft بازنشسته شد. با این حال اما شرکت سهامی او با نام Vulcan در زمینه تکنولوژی مانند سفرهای فضایی و هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کند. اخیرا هم شرکت Interval Research او بسیاری از شرکت های بزرگ دره تکنولوژی را به خاطر تخلف از قوانین حق انحصاری تولید متهم کرد. ثروت خالص آلن نسبت به سال ۲۰۰۹ رشدی برابر ۲/۱ میلیارد دلار داشته است.


۸ جف بزوس مدیر عامل شرکت Amazon 

دارایی های خالص او برابر ۶/۱۲ میلیارد دلار است. قیمت سهام شرکت او در سال ۲۰۱۰ افزایش ۳۰ درصدی داشته است که این اتفاق باعث افزایش دارایی های خاص بزوس تا ۸/۳ میلیارد دلار بیشتر شده است. او همچنان ۹۰ درصد از ثروتش را از سهام شرکت Amazon به دست می آورد. او از ابتدای سال ۲۰۱۰ موفق شده است تا ۴۰۰ میلیون دلار از سهام شرکتش را به فروش برساند.


۹ مارک زوکربرگ موسس شبکه اجتماعی Facebook
         
او تمام دارایی هایش را از منبع شبکه اجتماعی پرطرفدارش به دست آورده است تا جایی که حالا حجم ثروت او به ۹/۶ میلیارد دلار می رسد. کارشناسان اعلام کرده اند که ارزش شبکه اجتماعی او نسبت به سال گذشته میلادی تا سه برابر بیشتر شده است. این شرکت هنوز کاملا خصوصی است، با درآمدی که انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۱۰ به ۲ میلیارد دلار برای یک سال برسد. سرمایه گذاری های خصوصی انجام شده در این شرکت برابر ۲۳ میلیارد دلار است.


۱۰ استیو جابز مدیر عامل شرکت Apple
  
مدیر عامل سیب پر طرفدار دنیای تکنولوژی، ثروتی برابر ۱/۶ میلیارد دلار دارد که انتظار می رود این ثروت در سال های آینده رشد زیادی داشته باشد. دلیل این پیش بینی هم به معرفی و عرضه محصولات جنجالی و پر طرفدار این شرکت مانند iPad و iPhone مربوط می شود که بیشترین میزان درآمد و سود این شرکت را به خودشان اختصاص داده اند. در حال حاضر شرکت Apple ارزشمندترین شرکت در تمام آمریکا به حساب می آید و همین موضوع برای تضمین افزایش ثروت مدیر عاملش کافی به نظر می رسد. با تمام اینها، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که بیشترین حجم ثروت جابز از سهام آن در شرکت Disney به دست آمده است. ارزش سهام او در این شرکت در حال حاضر برابر ۴/۴ میلیارد دلار است و ثروت خالص او نسبت به سال ۲۰۰۹ رشد یک میلیارد دلاری داشته است.

روزنامه دنیای اقتصاد
مکافات عمل (انتقام از قاتل پدر)
مکافات عمل (شهادت دو کبک)
مکافات عمل (زنا و تجاوز)
هرگز آرزوى مرگ مكن !
خداوند با ظلم و ظالم چه میکند ؟!
مکافات عمل (خیانت به نامحرم)
مکافات عمل (سزاى نومید ساختن)
رحم کن تا خدا و طبیعت بتو رحم کند
دوستی و برادری توصیه حق
مکافات عمل (سزا و مکافات حسود)
رازپوشی و سعادت و شقاوت
مکافات عمل (کلاه حاکم و کلاه فقیر)
مکافات عمل (سزاى آزار یك زن)
مکافات عمل (جزای زمخشرى سنّی)
چون ازو گشتی همه چیز از تو گشت
رنج و زخم خودی ها ؟!!
To the Youth in Europe and North America
محزون مباش , خدا با ماست !
درود بر شرف حزب الله
شب و راز شب و شب پیمایی ( و خاطراتی از دوران نوجوانی )
همصدا با ولی خدا , دعا برای رزمندگان
MUHAMMAD, THE TRUST-WORTHY
شکوه و شکوه عشق + دانلود
مکافات عمل (سزای سریع آزار زائر)
مکافات عمل (کیفر حاکم سامرا)
حوض کوثر و اصحابی عهدشکن مردود
سگهای حوئب و جنگ جمل
علت صلح امام حسن (ع)
مکافات عمل (جزای قاضی ناصبی)
مکافات عمل ( عیب جویی از لباس مردم )
مکافات عمل ( مرگ زیات در تنور )
!؟ WHICH WAY IS BETTER
مکافات عمل (آتش خران خـــر)
مکافات عمل (ایمن مباش از حتی حرف)
مکافات عمل (کودک و چشم اسفندیار)
محمد مصطفی خداوند را درود
MUHAMMAD, THE MAN OF JUSTIC
عقل قربان کن بشرع مصطفی
محمد (ص) هزاران آفرین بر جان پاکش
مکافات عمل ( پاداش شایان )
محمد (ص) را چو جان دوست داریم
خدا و ما , عاشق پیامبریم !
محمد (ص) پیامبر مهربان
مکافات عمل(وسعت رزق پاداش بخشش)
صهیونیست؛دشمن ترین کل ملت
مکافات عمل ( پاداش پناه دادن )
رضا به حکم قضا اختیار کن ...
مکافات عمل ( زراعت معنوی )
دجّـــــال ( 3 )
مکافات عمل (عافبت بخیری میرغضب)
توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.