ساری,گاهنوشتهای محمود زارع:شما رو بخدا این دو خبر را كنار هم بگذارید و كمی هم از حافظه خود كمك بگیرید                     
1 - مدتی قبل  در خبری خبر به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس آمده بود كه ؛درپی افزایش درآمدهای نفتی و در خواست مجلس کویت برای افزایش درآمد مردم، کابینه کویت اختصاص 680 دلار به هر شهروند کویتی را تصویب کرد. در بخشی دیگری از آن آمده: افزایش قیمت نفت موجب افزایش قابل توجه درآمدهای نفتی این کشور در سال جاری شده و انتظار میرود کویت در سال جاری با مازاد 8 میلیاردی درآمد های نفت مواجه شود.
      2 -  از سوی مجلس شورای اسلامی اعلام شد که ایران بابت تسهیلات اعطایی حدود یک میلیارد دلار بابت اصل و سود از هفت کشور خارجی طلبکار است.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با مهر، با اشاره به این‌که کلیات لایحه استرداد مطالبات ایران از چهار کشور سودان، تانزانیا، اردن و نیکاراگوئه در مجلس تصویب شده است، گفت: هم اکنون این کمیسیون در حال بررسی جزئیات این لایحه است.
   غلامرضا مصباحی مقدم تصریح کرد: در بررسی ها مشخص شد که جمهوری اسلامی ایران بابت تسهیلات اعطایی حدود 960 میلیون دلار بابت اصل و سود تنها از چهار کشورسودان، تانزانیا، اردن و نیکاراگوئه طلب کار است.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از مطالبات ایران از این کشورها به بیش از 30 سال قبل مربوط می شود.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا سوریه نیز از این بابت به ایران طلبکار نیست‏، گفت: ما از سوریه طلبکار هستیم، اما این کشور جزء کشورهایی نیست که در بازپرداخت این تسهیلات تاخیر انداخته باشد
این گزارش می‌افزاید: ایران از بابت تسهیلات اعطایی به این چهار کشور سودان، تانزانیا، اردن و نیکاراگوئه و سه کشور دیگر حدود یک میلیارد دلار بابت اصل و سود طلب کار است که حدود 90 میلیون دلار آن مربوط به قبل از انقلاب و 910 میلیون دلار آن مربوط به پس از انقلاب برمی‌گردد.
این گزارش حاکی است، این وام‌ها بنا به دلایل مختلف سیاسی و اقتصادی تاکنون وصول نشده است.
       چه باید گفت؟ مردم خود ما از فقر و فاقه و گرسنگی در بدترین شرایط ممكن بسر میبرند و آنوقت حاتم بخشی های مسئولان را ببین ! این تازه احتمالا یك از هزاران می باشد كه در رسانه ها منعكس شده است. ما مردم درست نمیدانیم كه چه پولهای بی زبانی به بعضی از كشورهای عربی با عناوین مختلف سرازیر میشود...! بابا گفته اند و چه درست هم گفته اند كه چراغی را كه بخانه رواست بمسجد حرام است!

ارسال در تاریخ یکشنبه یکم خرداد 1384 توسط محمود زارع

توجه : ملاحظه میفرمایید که این مطلب در 8 سال پیش نوشتم و در بلاگفا منتشر نموده بودم و بلاگفا چون حق و حقوق کاربران را وقعی نمی نهاد و روز بروز ضعیف میشد و تجاری از آنجا کوچیدیم و به میهن بلاگ آمدیم و کپی های آن مطالب را داریم و گاهی می بینید که مناسبت چندانی هم مطالب ندارند اما ما بخاطر اینکه این مطالب در آرشیو بمانند آنها را گهگاهی در این وبلاگ که فعلا با خرید دامین به سایت تبدیل شده است قرار میدهیم .

راستش این مطلب چندان بی مناسبت با موضوعات روز هم نیست که بحث سلطان و عده ایران که همان رئیس جمهوری ایران محمود احمدی نژاد که الحق و الانصاف ادعاها و وعده های پوچ و توخالی زیادی بمردم در این دو دوره داده است که در تاریخ ایران مدیری را سراغ نداریم که اینهمه بشعور مردم توهین نماید و مردم را اسکول کرده و احمق تصور کند.

حالا بماند که ما گاهی دلمان برای بچه هایمان میسوزد و علیرغم آنکه در یرابر بیگانگان و غرب و بخصوص صهیونیسم و آمریکا و چند کشور اورپایی با تمامیت قد و از ایران و مدیران ایرانی دفاع میکنیم اما این بدان معنی نیست که هر گندی که مدیران داخلی میزنند مردم آنها را تایید میکنند !

 نخیر ما تنها برای خط قرمز خودمان و چون دین خود و کشور خود را دوست داریم حتی اگر بدتر از احمدی نژاد هم در ایران حاکم بود در برابر بیگانه از آنها دفاع میکنیم و اصلا اجازه نخواهیم داد که مدیران ذره ای از منافع ملی کوتاه بیایند بخصوص از حقوق هسته ای ایران .

و دلمان میخواهد حتی با اسراییل حتی اگر لازم شد وارد جنگ شده و تا سرحد نابودی رژیم سفاک صهیونیستی هم پیش بروند و ما مدافعیم کما اینکه قبلا هم پدرم با 4 فرزندش پی در پی بقول خودش با ارتش قرارداد بسته بود و در طول دوره جنگ 8 ساله هر 4 تا برادر بنوبت حضور دائمی در جبهه ها داشتیم. بگذریم .

از دشمن که دشمنه انتظاری نیست اما کثیف ترین و لجن ترین نیروها سازمان منافقین خلق هستند که ما حتی آنها را از اسرائیل هم بدتر و دشمن تر به ملت ایران میدانیم . این گروهگ کثیف با خوشرقصی و آن تاریخ جنایت بار که در عملیات مرصاد خودم بودم که چگونه هماهنگ با صدام به ایران عزیزمان تهاجم کرده بود اما بلطف خدا همه آنها را تار و مار کرده بودیم و تو دهنی محکمی بدهن کثیف آنها در عملیات مرصاد زده بودیم .

آنقدر از این گروهک کثیف بدم می آید که نگو و نپرس بخصوص در رابطه با ...مالی های که دررابطه با مسائل هسته ای ایران راست و دروغ بدشمنان ملت ایران میدهند . آنها فکر نکنند که ما و فرزندانمان از این سابقه فراموشمون میشود و بدانند که عاقبتی بدتر از اینی که الآن دارند در انتظارشان هست. آنها با ادعای مخالفت با رژیم آخوندی فکر میکنند مردم احمقند و باورشان میکنند. زهی خیال باطل .

ما با دولت احمدی نژاد رسما مخالف هستیم و اصلا هم دوست نداریم این دولت بر مردم حکومت کند اما این بدان معنی نیست که پس همنوا با منافقین و بیگانگان و بیگانه پرستان هستیم . تمامی آنهاییکه با چسباندن خویش تحت عنوان سبز و زرد و سیاه و ... میخواهند خودشان مدافع منافع ملت قرار بدهند توجه نمایند که کور خوانده اند ملت آنطوری خودشان احمقند ( بدلیل همین تصورات آنها از مردم ) احمق نیستند و بهیچ وجهی به آنها رویکردی نخواهند داشت .

ما گرچه با دولت مخالفیم اما در برابر بیگانه با دولت و ملت یکپارچه ایم در برابر بیگانه متحد اما در باره منافع مردم در داخل مخالفت و انتقاد هم داریم و بحمدلله تاکنون هم کسی مزاحم ما نشده است و ما را باطلاعات نبرده اند که چرا انتقاد کردی و چرا دولت را قبول نداری . بیشتر آنهاییکه دستگیر شده اند واقعا حق آنها بوده است که در برابر تخلفات خویش پاسخگو باشند .

چرا انکار نمیکنم که بسیاری از مجریان فاقد صلاحیت و حتی خیانتکار مانند مرتضوی و ... هم هستند اما این بدان معنا نیست که تمام آنهاییکه زندانی اند پس حق دارند هر توهینی را بمقدسات مردم بنمایند.


( محمود زارع 30 اردیبهشت 1391 ساری www.mzare.ir )یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ
اى كسانى كه ایمان آورده‏اید از شكیبایى و نماز یارى جویید زیرا خدا با شكیبایان است
( بقره / 153)


کپی برداری یا نقل از مطالب این پایگاه تنها در صورت درج لینک بهمراه ذکر نام سایت مجاز استتوجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.