ساری,گاهنوشتهای محمود زارع:در برابر آنچه دشمنان ایران زمین بر آن می دمند و روی آن مانور می دهند رابطه بین ایرانیان و اسلام تنگاتنگ و ناگسستنی است. اگر قران را کمی با دقت بخوانیم به آیاتی بر خواهیم خورد که خواب را از چشمان گروهی می برد و برای بسیاری راه گشا خواهد بود.
در شان نزول آیه 54 سوره مائده وقتی از رسول اکرم (صل الله علیه و آله)درباره این آیه سوال کردند, دست بر شانه سلمان فارسی گذاشتند (می زدند) فرمودند که این آیه اشاره به این مرد و هم وطن های او دارد و سپس در ادامه فرمودند:اگر دین به ثریا آویخته باشد, هر آیینه مردانی از فارس به آن دست می یابند.


{یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ مَن یَرْتَدَّ مِنكُمْ عَن دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِوَ لاَیَخَافُونَ لَوْمَةَ لآئِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللّهِ یُؤْتِیهِ مَن یَشَاء وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ }

« اى كسانى كه ایمان آورده‏ اید، هر كس از شما از دین خود برگردد، به زودى خدا گروهى [دیگر] را مى‏آورد كه آنان را دوست مى‏دارد و آنان [نیز] او را دوست دارند. [اینان‏] با مؤمنان، فروتن، [و] بر كافران سرفرازند. در راه خدا جهاد مى ‏كنند و از سرزنش هیچ ملامتگرى نمى‏ ترسند.این فضل خداست. آن را به هر كه بخواهد مى‏ دهد، و خدا گشایشگر داناست.» (مائده/54)


در وجود ایرانی چیست که قرآن درباره او چنین می گوید!؟ این پیشگویی خداوند در قرآن از زبان پیامبر بزرگوارش  ریشه در چه دارد؟ مگر در ایرانیان چه فضیلتی نهفته که موجب این لطف الهی شده اند؟
باید دلایل آن را فهمید. پاسخ آن را درجستجو گری و حق گرای ایرانی باید یافت , ایرانی در پی حقیقت است, شیفته حقیقت است. در یافتن حق هیچ تعصبی ندارد و هر کجا آن را بیابد به آن چنگ خواهد زد و آن را خواهد پذیرفت, حتی اگر این حق در دست غیر ایرانیان باشد و حتی از زبان دشمن جاری شده باشد.
اگر بفهمد به خطا رفته و در مسیر غلط گام نهاده است به راحتی و بدون هیچ تعصبی تغییر مسیر داده و در راه حق و حقیقت گام بر خواهد داشت. ایرانی از خرافه و وسواس فکری بیزار است و آرامش را در شفافیت و علم و یقین یافته است.
« البته باید توجه داشت آنچه درباره ایرانیان و روح ایرانی گفته می شود اشاره به عموم مردم ایران دارد زیرا در هر قوم و ملتی افراد خائن ,مریض و ضعیف پیدا می شود.»
_____________________________
منابع:
_ قرآن مجید
_ میزان الحکمه ج 10ح15762
_ تفسیر نمونه ج 4
_ محمد شجاعی , اشتی با امام زمان(عج)

منبع : http://a-z-iran.mihanblog.com/post/12


توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.