ساری,گاهنوشتهای محمود زارع:موضوع پرونده هسته ای با لجاجت چند کشورغربی برای ایران حیثیتی شده است.
با توجه به شروع مذاکرات دور جدید در روزهای آینده
مطلبی را در 14 آذر 1388 در سایت پرشین گیگ نوشته بودم عینا در اینجا قرار میدهم و تنها باین نکته اشاره میکنم که هیچ تغییری را در دیدگاه خویش که هیچ بلکه بسیاری از مردم ایران ( آنچنانکه من در پیرامون خود می بینم ) مشاهده نمی کنم بلکه نگرانی یا انتقادات مردم درباره دولت به موضوعات دیگری از جمله مساله اشتغال , سرمایه گذاری و گرانی است و این اواخر بخصوص نقش بانکها و جرائم دیرکردی را که از مردم مطالبه میکنند بعنوان معضل واقعا جدی مردم دیده و مشاهده میکنیم . در هیچ خانه ای در ایام عید نرفته ایم که داد مردم از دست سیستم بانکی بلند نشده باشد .
بدبختی آنکه توجهی هم نمیشود . درخواست دیرکرد ( جریمه ای که دهها برابر و بلکه بیشتر در گاهی مواقع از مردم میخواهند ) موجبات نارضایتی بخش عظیمی از مردم ایران را فراهم کرده و رو به رشد میباشد. اصلا هم این چنین سیستمی را در بانکداری نمیتوان ذره ای اسلامی نامید حالا هر کس بخواهد هر توجیه و تفسیری را هم برای خود ببافد توی کت هیچ کسی نمیرود و واقعا سیستم اسلامی را در بانکها نداریم و تنها یک شعاری بیش نیست .
بدتر آنکه صندوقهای قرض الحسنه ای که آرام آرام تبدیل به بانکهای بزرگی شده اند و تحت نام موسسات مالی و اعتباری و شوربختانه با سوء استفاده از اسامی مقدسی مانند سیدالشهداء علیه السلام و ... واقعا مردم را چپاول میکنند. من بد یا خوب تنها مشکلات عمده ای را که در بین مردم می بینم همین هاست و بقیه موارد فرعی تر میباشد. منکر مشکلات دیگر نیستم اما غرض ورزی های داخلی و خارجی پیرامون آنها ما را نه تنها دچار تردید خواهد کرد بلکه علیرغم مخالفتی را که با دولت احمدی نژاد داریم خود را آنقدر زیرک می پنداریم که میدان را به بیگانگاه و بیگانه دوستان ندهیم و اما مقاله ای را که در خصوص انرژی هسته ای نوشته بودم که البته دو مطلب بوده که مقاله اصلی تحت عنوان (
اثرات اجتماعی - اقتصادی انرژی هسته ای برای ایران ) که به بیان تحلیلی وجهه علمی و بخصوص اقتصادی آن در کشورمان پرداختیم که آنرا در روزهای آتی قرار خواهیم داد البته میتوانید با کلیک بر اینجا دانلود نمایید .

اما در اینجا تنها سطوری را که در سه سال پیش دال بر حیثیتی شدن مساله انرژی هسته ای برای مردم ایران نوشته بودیم منتشر خواهیم کرد. تنها نکته در یک جمله خلاصه میشود و آن اینکه : اگر قرار بر غیرت آزمایی باشد , مطمئن باشید که مردم حتی اگر با دولت هم مخالفت داشته باشند , خواهند ایستاد ) این اطلاعی است که به بیگانگاه در خصوص روحیه مردم ایران باید به آنها داد . اون دسته فراری و پناهنده به دول غربی را اصلا نماینده غیرت ایرانی ها ندانید که قطعا اشتباه خواهید کرد. آنها اگر غیور بودند فراری نمی شدند !

احساس میشود که علیرغم بسیاری از مخالفتهایی که بسیاری از مردم از بسیاری از اقدامات دولت دارند اما در برابر موضوع هسته ای بقاطعیت میتوانیم بگوئیم که قاطبه مردم حتی همان گروه از مردمی که دولت را قبول ندارند از مواضع ایران پشتیبانی میکنند.

بنظر میرسد که تنها بیگانه پرستان و خائنین به مردم ایران – دانسته یا نادانسته – خود را با مواضع غربی ها هماهنگ میکنند که البته نباید آنها را بحساب آورد .

من بسیار نسبت به این موضوع حساس بودم و بررسی های گسترده ای را بخصوص در بین مخالفین دولت احمدی نژاد نموده ام که بالای 95 درصد از این گروه بنوعی با مواضع ایران – مواضع دولت – هماهنگی و اقبال نشان میدهند و این اشتباه استراتژیک غربی هاست که در خصوص این پرونده خود را با دولت سرشاخ نموده اند .

من حتی بیشتر میتوانم بگویم که بسیاری از مردم وقتی کار را تا اینجاها دیدند و بویژه هنگامیکه دولت صهیونیستی با پروژه هسته ای ایران مخالفت میکند و بحث حمله را مطرح میکند حتی معتقدند که باید ایران هم برنامه نظامی را برای بازدارندگی در پیش بگیرد.

یکی از مقصرین اصلی پرونده هسته ای ایران که کار را به این بن بست رسانده است باید بگویم بی کفایتی شخص البرادعی و بخصوص غرض داشتن وی و بعضی از دستیارانش در خصوص موضوع و دو پهلو نظر دادن های وی بوده است.

خلاصه ما بشدت از مواضع دولت در خصوص موضوع هسته ای ایران پشتیبانی میکنیم و راضی نیستیم که مسئولین مربوطه حتی ذره ای از حق و حقوق مردم ایران کوتاه بیاید و اجازه ندارند که نسبت به حق مردم معامله نمایند.

سوره 23 آیه 20  و از طور سینا درختى برمى ‏آید كه روغن و نان خورشى براى خورندگان است ! . "

 محمود زارع
 www.mzare.ir
    نوشته شده در ۱۴ آذر ۱۳۸۸توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.