ساری,گاهنوشتهای محمود زارع: توجه - گرچه در این وبلاگ از مطالب دیگران ( نقل مطالب دیگران ) پرهیز میکنم و بیش از 90 درصد مطالب خود را منتشر میکنم اما یکی دو موضوع را از هر کجا که باشد با نقل لینک و منبع اعلام خواهم کرد یکی مساله شرورات و خلافهای اجتماعی و دیگری اختصاصا رشوه در دستگاههای عمومی و دولتی ....!
فرمانده انتظامی شهرستان بناب از دستگیری یک کارمند بانک به جرم اختلاس خبر داد.
به گزارش ایسنا، علی سلطانی‌وش اظهار کرد: یک کارمند بانک در این شهرستان که اقدام به اختلاس کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
وی گفت: فردی به نام «م ـ م» از کارمندان یکی از بانک‌های دولتی در شهرستان بناب که با شگرد افتتاح حساب‌های کوتاه‌مدت برای مشتریان مبالغی را از حساب آنان اختلاس و به حساب شخصی خود واریز می‌کرد، دستگیر شد.
فرمانده انتظامی بناب افزود: متهم از 46 مشتری این بانک بیش از 730 میلیون ریال اختلاس کرده بود.به گفته فرمانده انتظامی بناب، این متهم با هوشیاری و همکاری مسئولان بانک توسط پلیس آگاهی شهرستان دستگیر و پس از بازجویی و تشکیل پرونده مقدماتی، وی به جرم خود اعتراف کرد و به همراه پرونده متشکله تحویل مراجع قضایی شد.

سلطانی‌وش در ادامه به نحوه ارتکاب جرم اشاره کرد و گفت: این متهم در تشریح نحوه ارتکاب فساد بانکی اظهار داشت وقتی مشتریان برای پرداخت انواع قبوض خدماتی از جمله تلفن، آب و برق یا پرداخت اقساط وام‌های مسکن روستایی به بانک مراجعه می‌کردند، با شگرد خاصی برای آنها رسید پرداخت صادر کرده و مبالغ را به جای حساب خزانه بانک به حساب شخصی واریز می‌کردم.

وی همچنین با صدور دفترچه حساب کوتاه‌مدت برای مشتریان مالباخته، وجوه پرداختی مشتریان را به نفع خود برداشت کرده و در عوض سود ماهیانه حساب آنان را از جیب خودش پرداخت می‌کرد.
منبع
توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.