شیعه آنلاین، اخبار رسیده از عربستان سعودی حاکی از آن است که نیروهای امنیتی وابسته به حکومت آل سعود، در عملیاتی وحشیانه چهار شهروند شیعی از جمله یک روحانی را بازداشت کرده و به محل نامعلومی منتقل کردند.

گفته می شود این روحانی شیعی حجة الإسلام و المسلمین شیخ «فاضل حبیب آل رقیه» نام دارد.

بازداشت این چهار شهروند عربستانی پس از تظاهرات اهالی شهر القطیف پس از نماز جمعه روز گذشته که با شعار "جمعه رویارویی با ظلم" انجام شد، صورت گرفت.

قابل ذکر است در این تظاهرات هزاران تن از شیعیان مناطق شرقی عربستان سعودی شرکت کرده و علیه رژیم آل سعود شعار سر دادند و همچنین خواستار آزادی فوری همه زندانیان سیاسی شدند. 

این تظاهر کنندگان همچنین خواستار محاکمه قاتلان حوادث هفته های گذشته شدند و شاهزاده «نایف بن عبدالعزیز آل سعود» ولیعهد سعودی را مسئول اصلی کشتارها معرفی کردند و بر همین اساس خواستار محاکمه فوری او شدند.

.....................

گروه تروریستی جندالله مسئولیت حمله به زائران امام رضا (ع) را پذیرفته است.
یک روزنامه پاکستانی از برعهده گرفتن مسئولیت حمله تروریستی روز سه‌شنبه در شمال
 پاکستان توسط گروه تروریستی جندالله خبر داد.
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ گروه تروریستی جندالله مسئولیت حمله به زائران امام رضا (ع) را پذیرفته است.
روزنامه اردو زبان "امت" چاپ پاکستان با انتشار این خبر افزوده است: صبح روز سه‌شنبه افراد مسلح که لباس نظامی بر تن داشتند، چهار دستگاه اتوبوس حامل جمعی از ساکنان مناطق شمالی پاکستان را در مسیر اسلام‌آباد به گلگیت متوقف و پس از پیاده کردن سرنشینان آن، پیروان شیعه را شناسایی و سپس به گلوله بستند.
در این حادثه 18 تن از شیعیان از جمله شش زن و کودک به شهادت رسیدند.
این منبع افزوده است: "ستارخان" از اعضای مجلس ایالتی اظهار داشت است که یک ماه قبل پنج تن از پیروان اهل سنت در منطقه "کوهستان" به قتل رسیدند که این حادثه می‌تواند واکنشی به کشته شدن آنان باشد.
آصف علی زرداری رئیس جمهور و سید یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان با محکومیت این حادثه تروریستی از وزیر کشور خواسته‌اند موضوع کشتار شیعیان را پیگیری کند.
همچنین زرداری دستور داده است که یک گروه تحقیقاتی متشکل از سازمان‌های اطلاعاتی و پلیس در مدت 3 روز نتیجه تحقیقات خود را در این زمینه ارائه دهند تا بتوان مجرمان را مجازات کرد.
روزنامه امت در ادامه آورده است که برخی کارشناسان معتقدند آمریکا سعی دارد با ایجاد درگیری فرقه‌ای در گلگیت و بلتستان و ناامن کردن این منطقه از نفوذ چین در پاکستان کاسته و اهداف خود را دنبال کند.
حمله تروریستی صبح روز سه‌شنبه به جمعی از زوار شیعه که در راه بازگشت از ایران به گلگیت بودند، 18 تن از آنان از جمله چند زن و کودک به شهادت رسیده و 7 تن دیگر نیز به شدت زخمی شدند.
در پی انتشار این خبر، مردم ایالت "گلگیت و بلتستان" تظاهرات گسترده‌ای علیه کشتار شیعیان توسط افراد مسلح ناشناس در شهر "کوهستان" برپا کردند.
ساکنان این منطقه با تعطیلی بازار، به خیابان‌ها ریخته و و ضمن سردادن شعار علیه عوامل و گروه‌های افراطی، از دولت خواستند تلاش بیشتری برای تأمین امنیت ساکنان این منطقه داشته باشد.
لعنت خدا بر وهابیون و سران و پیروان آنها !


مطالبی دیگر :توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.