مرجع : سایت خبری جوان آنلاین گزارشگر : محمدصادق زمانیساری,گاهنوشته های محمود زارع
به رغم هجمه‌های بزرگ و ناجوانمردانه محافل ضد اسلامی غرب، هر روز تعداد غیرمسلمانانی كه به دین اسلام می‌پیوندند و عاشقانه مسلمان می‌شوند در حال افزایش است و روز به روز جامعه مسلمانان بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود.
در این میان، مسلمان شدن چهره‌های مشهور و اثرگذار غربی‌ها از مشاهیر سینمایی، فرهنگی، ورزشی، علمی و هنری گرفته تا بزرگان مذهبی دنیای غرب، حكایتی خواندنی و سریالی شده است. شاید بتوان گفت كه تغییر دین را «محمدعلی كلی» آغاز كرد؛ این مشتزن معروف امریكایی در اوج شهرت، مسلمان شد و این اقدام او بازتاب گسترده‌ای داشت.

اگر بخواهیم از چهره‌های دیگری در دنیا نام ببریم كه به درك اسلام رسیده و تغییر دین داده‌اند باید به نام‌های بزرگی اشاره كنیم. «ادواردو آنیلی» پسر مدیر باشگاه یوونتوس و شركت خودروسازی فیات آنقدر به دین اسلام علاقه‌مند شد كه تمام وقت دوران زندگی خود را معطوف به تحقیق در مورد دین اسلام كرد.

«هانری كربن» فیلسوف بزرگ فرانسوی هم پس از سال‌ها تحقیق در مورد فلسفه در نهایت دینی را بالاتر از اسلام ندید و مسلمان شد و خودش را به عنوان شاگرد علامه طباطبایی معرفی كرد.
در حال حاضر هم، مشاهیر زیادی در اوج شهرت و ناز و نعمت، با علم و آگاهی، اسلام را می‌پذیرند و از هجمه‌هایی كه علیه آنان صورت می‌گیرد هراسی به دل راه نمی‌دهند. طی دو، سه سال اخیر، چهره‌های سرشناسی همچون «دیوید جان رو»(داوود رضا) قهرمان جهانی بیلیارد و سرمربی تیم ملی بیلیارد ایران كه اهل انگلستان است در ایران به دین اسلام - مذهب تشیع-پیوسته‌اند. در تازه‌ترین مورد هم، «شان استون» كارگردان و بازیگر نامدار‌هالیوودی در اصفهان اسلام آورد و شیعه شد.
هر سه ساعت، یك مسلمان
از هر چهار انسان روی زمین یك نفر مسلمان است و بر اساس آمارهای موجود، هر سه ساعت یك نفر به دین اسلام وارد می‌شود. شواهد نشان می‌دهد كه گرایش به اسلام روز به روز در حال گسترش است و این روند، یادآور این آیه از سوره «نصر» است: «و در آن روز مردم را خواهی دید كه فوج فوج به دین خدا داخل می‌شوند.»
طی سال‌های اخیر و با وجود سیاه‌نمایی محافل ویژه غرب علیه اسلام، در كنار افراد غیرمشهوری كه از دنیای غرب به اسلام روی آورده‌اند و تعداد آنها بسیار زیاد است، شخصیت‌های نامدار و سرشناس زیادی هم مسلمان شده‌اند.
سوپرمدل امریكایی مسلمان شد
«سارا بوكر» هنر پیشه، مدل و مانكن امریكایی از مشاهیری است كه در اوج شهرت به تازگی مسلمان شده و از دنیای پرزرق و برق هنر امریكایی خداحافظی كرده است. توضیحاتی را درباره خود ارائه داده است.
خود او در این باره می‌گوید: «به علت افزایش مستمر فاصله میان رضایت شخصی من و سبك زندگی‌ام، من در فرار از الكل و مهمانی‌ها (پارتی‌ها) به مراقبه (مدیتیشن) و مذاهب غیرمتعارف پناه می‌بردم. اما یك فاصله كوچك به یك دره تبدیل گشت و در نهایت متوجه شدم كه تمامی آنها فقط یك مسكن هستند و نه یك درمان مؤثر.
یازده سپتامبر ۲۰۰۱، زمانی كه من شاهد رگبار پی در پی اسلام، ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی و اعلام شرم‌آور «جنگ صلیبی جدید» بودم، توجهم به چیزی به نام اسلام آغاز شد. تا آن زمان، تمام چیز‌هایی كه برای من با اسلام تداعی می‌گردید، عبارت بودند از: زنان پوشیده در «چادر»، كتك زنندگان زنان (همسران)، حرام‌ها و یك دنیا ترور و وحشت. یك روز من با قرآن، كتابی كه در غرب به طور منفی كلیشه‌ای معرفی شده است، برخورد كردم. در ابتدا سبك و نحوه برخورد قرآن مرا تحت تأثیر قرار داد و سپس نگاه آن به هستی، زندگی، آفرینش و ارتباط میان خالق و مخلوق مرا به شگفتی آورد. من قرآن را خطابه‌ای مملو از بصیرت و بینش برای قلب و روح، بدون نیاز به هیچ مترجم (مفسر) و كشیشی یافتم.»
بزرگترین مبلغ مسیحی كانادا
سال ۸۸ بود كه خبر مسلمان شدن دكتر «میلر» بزرگترین مبلغ دین مسیحیت در كانادا رسانه‌های غربی و كلیساها را در بهت فرو برد.
او می‌گوید: «وی در ادامه می‌افزاید: در یكی از روزها قرآن را برداشتم و شروع كردم به خواندن آن. پیش‌بینی می‌كردم كه با توجه به اینكه بیش از ۱۴ قرن از نزول آن گذشته است، بتوانم به راحتی اشتباهات زیادی در آن پیدا كنم و آن را به رخ مسلمانان بكشم. فكر می‌كردم مطالبی در مورد زندگی اعراب بادیه نشین در این كتاب نوشته شده باشد
«جاناتان» فرزند رئیس شبكه BBC هم اسلام آورد و نام خود را به یحیی تغییر داد. «جان پیرت» پدر جاناتان البته از اینكه پسرش پس از تشرف به اسلام از او دور شده است ابراز ناخرسندی كرد
اما در نهایت پس از ساعت‌ها مطالعه قرآن كریم، نه تنها اشتباهی در آن پیدا نكردم، بلكه چیزهای بسیار زیادی نیز در آن یافتم. آیه‌ای كه مرا خیلی به فكر فرو برد آیه ۸۲ سوره نساء بود كه می‌فرماید: آیا به قرآن فكر نمی‌كنند، اگر از خداوند نبود در آن اشتباهات زیادی می‌یافتند.»
سرباز زن امریكایی در ایران
همین چند روز پیش و در سالروز میلاد پیامبر اسلام(ص) یك سرباز امریكایی به نام «مونیكا ویت» در حضور امام جمعه قزوین به اسلام آمد و نام نرگس را برای خود برگزید.
اسقف بزرگ مسیحی
اسقف فیلیپینی «سانتوس جونیور»، مسئول كلیساهای فیلیپین و عضو شبكه جهانی كلیساها نیز از اشخاصی است كه طی سه سال گذشته به اسلام پیوسته است. او كه تمام تلاش خود را برای مسیحی كردن مسلمانان به كار بسته بود و كلیساهای زیادی را در مناطق مسلمان‏نشین تأسیس كرده بود، بالاترین مقام روحانی مسیحیت خود را رها كرد و مسلمان شد.
فرزند رئیس شبكه BBC
«جاناتان پیرت» فرزند رئیس شبكه BBC هم در جریان پژوهشی كه درباره تاریخ ادیان انجام داد، اسلام آورد و نام خود را به یحیی تغییر داد. «جان پیرت» پدر جاناتان البته از اینكه پسرش پس از تشرف به اسلام از او دور شده ابراز ناخرسندی كرده است.
سرشناس‌ترین مجری آلمان
«كریستیانا پیكر» سرشناس‌‌ترین مجری آلمانی است كه سال ۸۹ در گفت‌وگویی از گرویدنش به دین اسلام خبر داد. او كه خبرنگار شبكه ماهواره‌ای MTV است، در این گفت‌وگو همچنین اعلام كرد كه كتابی تحت عنوان
«از شبكه MTV تا مكه مكرمه» نوشته است.
او می‌گوید: «پیش از اینكه دین مبین اسلام را انتخاب كنم، هر آنچه یك زن غربی آرزوی آن را دارد، در اختیار داشتم. معروف بودم، ثروت داشتم، زیبا بودم، مردان را جذب خود می‌كردم اما در مجموع به هیچ وجه احساس خوشبخت بودن نمی‌كردم تا اینكه مسلمان شدم. اكنون واقعاً احساس خوشبختی می‌كنم.»
پروفسور لگنهاوزن
او كه در سال ۱۹۵۳ میلادی (۱۳۳۲ شمسی) در خانواده‌ای مسیحی كاتولیك در امریكا به دنیا آمد و بعدها استاد دانشگاه تگزاس جنوبی شد، اكنون در شهر قم است و نامش «محمد». پروفسور محمد لگنهاوزن پس از اینكه به تشیع گروید به ایران آمد و هم‌اكنون در مجامع علمی ایران به تدریس اشتغال دارد. او در هشتمین همایش چهره ماندگار ایران اسلامی به عنوان چهره ماندگار شناخته شد.
میلیونر امریكایی
این میلیونر امریكایی كه از وكلای سرشناس ایالت لس‌آنجلس نیز هست، «مارك شیفر» نام دارد. او پس از سفر به مكه مسلمان شد. او گفته است: «احساس می‌كنم دوباره متولد شده‌ام و زندگی را از نو آغاز كرده‌ام.»
مانكن پرطرفدار فرانسوی
«فا بیان» دختر ۲۸ ساله فرانسوی است كه تا چندی قبل، مدل لباس بسیار معروفی بود و شركت‌های بزرگ به خاطر زیبایی‌اش با او قراردادهای كلان می‌بستند. او در اوج شهرت و ثروت به اسلام پیوست و اكنون در روستاهای دور دست افغانستان بیماران را مداوا و پرستاری می‌كند. او بارها تأكید كرده است: «اگر لطف و رحمت خداوند نبود، هیچگاه نمی‌توانستم مسلمان شوم و تا آخر عمرم مانند یك حیوان زندگی می‌كردم.»
سوپرستاره موسیقی رپ فرانسه
«میلانی جورجیادیز» معروف به «دیامز» ستاره سرشناس رپ در فرانسه هم مدتی پیش مسلمان شد. این خبر به سرعت منتشر شد و موجی از حیرت آفرید. دیامز در بیان چرایی مسلمان شدنش گفت: «چیزی را كه دنبالش بودم در شهرت و ثروت نیافتم، به خدا روی آوردم و آن را نزد خدا یافتم.»
راهبه سرشناس مسیحی
«خانم مارسیدتا دی ویرا» راهبه سرشناس مسیحی در حالی كه مشغول تبلیغ مسیحیت میان مسلمانان فیلیپین بود، به اسلام روی آورد. او در بیان علت گرایش خود به اسلام گفت:«هدف زندگی را در دین اسلام پیدا كردم. البته اگر رحمت الهی نبود، اسلام را نمی‌توانستم درك كنم.»
خواهر زن «تونی بلر»
زمانی كه «لارن بوث» خواهر زن «تونی بلر» نخست وزیر اسبق انگلیس، چندی پیش پس از دیدار اخیرش از ایران و حرم حضرت معصومه(س) در قم اعلام كرد كه مسلمان شده است، این خبر برای مدتی، صدرنشین رسانه‌ها بود. او اكنون در خارج از منزل سر و گردن خود را با حجاب می‌پوشاند، مشروبات الكلی و گوشت خوك مصرف نمی‌كند و هر روز قرآن می‌خواند. لارن همواره یكی از منتقدان سیاست‌های دولت تونی بلر، نخست‌وزیر اسبق انگلیس به ویژه در زمینه جنگ عراق و افغانستان بود.
«كاكا» هم آمد
«ریكاردو كاكا» بازیكن ملی‌پوش برزیلی و فوق‌ستاره خط میانی تیم رئال مادرید هم از تازه مسلمان‌هایی است كه اسلام آوردنش بازتاب جهانی داشت.
دختر ۱۹ ساله یهودی
«مارو داویدیو بیچی» دختر یهودی تبار ساكن سرزمین‌های اشغالی پس از پذیرش اسلام، بی‌درنگ محجبه شد. او به روزنامه آلموندو گفت: «خوب می‌دانم و اعتراف می‌كنم كه مسلمان شدنم خشم بسیار زیاد یهودیان را بر می‌انگیزد و آنان را غمگین و
از هر چهار انسان روی زمین یك نفر مسلمـان است و بر اساس آمـارهای مـوجود، هـر سه ساعت یك نفر به دین اسلام وارد می‌شود. گرایش به اسلام روز به روز در حال گسترش است
ناراحت خواهد كرد اما وقتی با قرآن كریم آشنا شدم دیگر نتوانستم از قرآن دور باشم.»
«لیام نیسون» بازیگر محبوب ‌هالیوود
«لیام نیسون» بازیگر مشهور ‌هالیوود، همان بازیگر فیلم جنجالی «فهرست شیندلر» ساخته اسپیلبرگ است كه هدفش اثبات هولوكاست و دفاع از رژیم صهیونیستی بود. نیسون هم كه یك مسیحی كاتولیك و اصالتاً اهل ایرلند شمالی است، مسلمان شد.
عكاس زن معروف امریكایی
خانم «نیكل كوئین» یك عكاس زن معروف و ویژه چهره‌های معروف هنری، سینمایی و ورزشی امریكایی است كه به تازگی مسلمان شد.
استاد رشته برق دانشگاه كانادا
«مایكل كیهان» استاد دانشگاه برق كانادا نیز كه ۴۰ ساله است چندی پیش در حرم امام رضا(ع) به اسلام پیوست و اسم «امین» را برای خود برگزید. او كه حدود یك سال برای انتخاب دین اسلام تحقیق و پژوهش كرده است، گفت: با مطالعه قرآن و مقایسه این كتاب آسمانی با دیگر كتاب‌های آسمانی همچون تورات و انجیل دین اسلام و مذهب تشیع را كاملترین دین انتخاب كردم زیرا تمام دستوراتی كه در آن آمده از مبانی علمی برخوردار است و باعث سعادت فرد می‌شود.
از ترانه امریكایی تا معنویت اسلامی
شهرت رؤیایی در امریكا و ثروت بسیار كه از طریق ترانه‌خوانی و رقص به دست می‌آورد، نتوانست مانع از اسلام آوردن او شود. «جوسی‌هاوكینز» معروف به «لون» كه جزو ۱۰ خواننده برتر امریكا بود، مسلمان شد و نام «امیر» را برای خود برگزید.
او از خوانندگی دست كشید و در حال حاضر، قرآن می‌آموزد. او می‌گوید: «از روزی كه مسلمان شده‌ام، احساس آرامش روحی عجیبی دارم و این احساس در همسر و دو پسر و مادر هشتاد ساله و دیگر آشنایانم كه مسلمان شده‌اند و هر روز بر تعدادشان افزوده می‌شود به خوبی قابل مشاهده است.»
آیه‌ای كه افسر انگلیسی را دگرگون كرد
سرهنگ «ریچارد فیرلی»، مسئول انجمن افسران پلیس بریتانیا، مدیر مبارزه با تروریسم انگلیس و فارغ التحصیل رشته زمین شناسی پس از سال‏ها زندگی در یك خانواده مسیحی با یك آیه قرآن مسلمان شد. او می‌گوید: آیه ۷ سوره نبأ كه می‌فرماید: «و كوه‌ها را ستون و نگهبان زمین قرار دادیم» مرا دگرگون كرد. سؤالی ذهن مرا به خود مشغول كرد كه چگونه ممكن است كسی ۱۴۰۰ سال پیش به این مطالب دقیق علمی رسیده باشد؛ جز اینكه قدرتی ماوراء طبیعه در اختیار داشته باشد.
فیرلی درباره نخستین طوافش به دور كعبه می‌گوید: «نمی‌دانم در آن لحظه چه اتفاقی برایم افتاد. ناگهان متحول شدم. انگار لحظات و زمان برایم ایستاد. دیگر خود را در آنجا احساس نمی‌كردم. از خود بی‌خود شده بودم. از محیطی كه در آن بودم، خارج شده بودم. پس از انجام اولین طواف دور خانه خدا، احساس كردم كه خیلی به خداوند نزدیك شده‌ام.»
سیاستمدار سوئیسی اسلام ستیز
«دانیل استریچ»، سیاستمدار معروف سوئیسی هم كه برای تحمیل قانون منع ساختن مناره برای مساجد تلاش كرده بود و منجر به تعطیلی مساجد در سوئیس شده بود، سرانجام با آغوش باز اسلام را پذیرفت. او كسی است كه جنبش ضد اسلامی خود را در سراسر كشور سوئیس گسترش داد، بذرهای خشم و تحقیر اسلام را در میان مردم پاشید و راهی هموار برای برانگیختن افكار عمومی در مقابله با منبر و مناره‌های مساجد ایجاد كرد. اما اكنون در تلاش است زیباترین مسجد اروپا را در سوئیس بسازد!
نویسنده مشهور و ضداسلام یهودی
«هنریك برودر»، نویسنده یهودی و مشهور آلمانی پس از یك سلسله انتقادات و تألیفات شدید علیه اسلام و مسلمانان به اسلام پیوست و نام خود را به «هنریك محمد برودر» تغییر داد. «هنریك برودر» روزنامه‌نگار و نویسنده نشریه آلمانی «اشپیگل»، نویسنده پرفروش‌ترین كتاب سال آلمان در سال ۲۰۰۷ و برنده جایزه كتاب سال این كشور با نام «بشتابید... اروپا تسلیم می‌شود» است.
مربی امریكایی الهلال
«پیش از آنكه امریكا را به قصد عربستان سعودی ترك كنم، از طریق یكی از شبكه‌های تلویزیونی، طواف دور كعبه را در شهر مكه دیدم و عطش من برای شناخت دین اسلام بیشتر شد»؛ این را «مارتن پیور» مربی بدنساز تیم فوتبال الهلال گفت.
نام او اكنون «محمد» است. او تأكید می‌كند كه پس از مطالعه، دین اسلام را انتخاب كرده و اعتراف می‌كند كه در دین اسلام، انسان به حقوق كامل خود دست می‌یابد.
مربی بلژیكی فوتبال
«اریك گریتس»، سرمربی بلژیكی تیم فوتبال مراكش هم از تازه مسلمانانی است كه پس از اسلام آوردن با یك پرستار مسلمان ازدواج كرد.
ادامه دارد...
چهره‌های نامدار دیگری هم هستند كه به علت بضاعت (كم جایی) ما در این صفحه، نشد از آنان بگوییم. اما پیوستن به دین اسلام ادامه دارد و هر روز بر تعداد گروندگان به این دین آسمانی افزوده می‌شود؛ چراكه وعده خداوند قطعاً تحقق می‌یابد: «و در آنروز مردم را خواهی دید كه فوج فوج به دین خدا داخل می‌شوند.»
نقل از : http://smh1366.mihanblog.com/post/175


مطالبی دیگر :توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.