... ادامه از قسمت قبلی(پنجم) گاهنوشتهای محمود زارع : ...مشخصه ظاهری دیگر ؛ نسبت قطر كمر به باسن در زن میباشد كه 7/0 باشد. یعنی قطر كمر تقسیم بر قطر باسن ؛ ضربدر صد مساوی با 7/0 باشد.
تحقیقات موید آن است كه زنانی كه این نسبت در آنان حدود 7/0 باشد ؛ بیشترین جذابیت را دارند. میزان كمتر از آن نشاندهنده نابالغی و عدم آمادگی برای تولید مثل؛ و نیز با افزایش سن و انباشت چربی در باسن، این نسبت به بیشتر از 7/0 ی میشود كه این خود به ضمیر ناخودآگاه مرد پیام میدهد كه این زن احتمالا بارور نیست.
اغلب مردها؛ آگاهانه نمیدانند چرا به چنین زنانی جذب نمیشوند. مگر اینكه مطالعه كرده باشند؛ همه چیز اتوماتیك بوسیله نفر و هورمونها انجام میشود؟ توجه شود! چاقی یا لاغری زن برای مرد خیلی مهم نیست بلكه نسبت قطر دو بخشی كه یادآور شدیم مهم است، نه میزان قطر هریك! و این نسبت در یك دختر جوان چاق میتواند با یك دختر جوان لاغر برابر باشد.

     عامل دیگر ؛ ظاهری اما مهم؛ تاثیرش در آقایان از جهت باصطلاح عشق آفرینی مهم است و علمی هم ثابت شده است ؛ سرخی گونه ها میباشد و بخصوص لب ها كه نشانه جریان خون بیشتر در رگهای دختر و شادابی و جوانی بیشتر است. و دقیقا بهمین دلیل است كه رژ لب و گونه ؛ از دیرباز رنگ قرمز تیره و براق بهترین رنگ شناخته شده است... یك خانم با شعور از رنگهای عجیب و غریب مانند بنفش و سیاه و طلائی و... كه پورنستارها را بخاطر می آورد پرهیز می نماید!

     در مورد پوست بدن . برای جذابیت زنانه لازم است كه پوست بدن از هر نوع موی زائد خالی باشد. اگر موهای بدنتان ریز و لطیف و ظریف است و به چشم نمی آید؛ زحمتی نكشید در غیر اینصورت باید از آن به این دلیل ( اگر برایتان مهم است ) خلاص شوید! مردان به پوست سفید علاقمندند. اما این گفته چندان دقیق نیست. زیرا در اروپا و آمریكا زنان بلوند كه بیش از حد پوستشان سفید است؛ وقت و هزینه زیادی صرف میكنند تا زیر آفتاب پوست خود را برنزه و گندمگون نمایند و برای اینكار گاهی به نقاط دوردست هم سفر میكنند. آنچه در مورد پوست تعیین كننده است قابلیت انعكاس نور و یكنواختی رنگ آن است. جوش ؛ خال و لكه های زائد پوست بدترین چیز برای جذابیت یك زن هستند. تغذیه سالم و ویتامین دار ؛ استفاده از میوه جات ، خواب كافی و... پرهیز از مصرف لوشنها و اویلمنتهای شیمیائی و بویژه ورزشهای هوازی كه در هوای آزاد انجام شود برای سلامت و شادابی پوست مفیدند. پس براق بودن و یكنواخت بودن پوست مهمتر از سفیدی و یا سیاهی آن است.

     بزرگترین دشمن زیبائی یك زن ؛ سیگار و الكل هست. الكل در درازمدت پوست را چروكیده و تكیده میكند.

     عوامل غریزی عاشق شدن در زنان

     این عوامل در زنان برای مردان بطور كلی متفاوت است. سیستم عاشقی زنان بمانند سیستم جنسی آنان بمراتب پیچیده تر از مردهاست. دخترها بندرت با یك نگاه عاشق میشوند . چون نیازهای آنان بمراتب پیچیده ترو گسترده تر است، نیاز به زمان بیشتری دارند. این تصور كه زنان بظاهر توجه نمیكنند؛ از نظر روانشناسی اشتباه است. مگر اینكه بعد مادی آن در شرائط خاصی برای یك زن ( یا بعد اجتماعی آن برای یك زن ) الویت یابد.

     نیازهای جنس زن در چرخه تكامل عبارتند از :  تامین امنیت؛ غذا ؛ امكانات زندگی برای بچه هائی كه متولد خواهند شد. جدای از غریزه باروری ؛ توان جسمی مرد در برآورده كردن نیازهای تنانی زن ؛ مورد توجه زنان است. زنان غالبا از مردان یقور و چاق و شكم گنده تقریبا نفرت دارند ؛ زیرا توانائی های مورد نیاز و انتظار آنان را محدود میدانند. مرد چنانچه درشت اندام و باصطلاح یقور باشد ؛ برای زن بجای احساس امنیت برعكس احساس ترس هم ایجاد میكند. زن بطور غریزی از اینكه در برابر مرد خود ذلیل و كوچك باشد چندان رضایت ندارد مگر آنكه زن تا حدود زیادی مریض باشد و تعادل نداشته باشد و باصطلاح خواهان مردی گردن كلفت و قوی جثه باشد كه احتمالا زنان با خصوصیات مازوخیسمی در بین اینگونه از زنان زیادند. زیرا غریزه ترس در زنان قویتر از مردان است. اگر در ظاهر مردی صورت یوغور؛ سبیل كلفت؛ ریش بلند؛ عضلات آرنولدی و... باشد بیشتر موجب فرار یا نفرت زنان میشود تا شیفتگی آنان. میگویند زنان به تقارن صورت مرد اهمیتی نمی دهند؟!! و چندان غرق جزئیات چهره مرد نمیشوند. بیش از چهره به تناسب اندام خود اهمیت دهید. این تصور البته اشتباهی است كه دختران بزیبائی چهره پسران توجهی ندارند. زیرا غریزه اصیل وناب زیبائی شناسی اصولا در زنان قویتر از مردان است. لذا موی آراسته، اصلاح سرو صورت، جدا كردن ابروهای پیوسته را توصیه میكنند.

     مردان بی توجه به این مبانی خود موجب انحراف زنانشان میگردند اما پفیوزانه به این مطالب حتی شاید بعضیهاشان بخندند. در صورتی كه اگر جسما نه؛ روحا و روانا زنها در مكانها و نزد افراد دیگری سیر خواهند كرد كه ....!

                                                         ***

     تنها آن بخشی كه از چند بیولوژیست یا روانشناس مطالبی را كه نقل كرده است؛ مطالبی بوده از جهت علمی در خور توجه ؛ ولی درباره عشق اصلا چیزی نداشت؛ هیچ چیز. عشق از دیدگاه ما با این نظرگاهها ، تفاوت از زمین تا آسمان است. من ادعای برتری اعتقاداتم را بصورت خشك و بیروح ندارم ولی اصل و مایه و پایه اعتقاد؛ در عشق، تقدس، خودباختگی، ایثار، تعالی، بی غرضی، فاصله از تمنیات حیوانی ولو مقبول و... كه جای بحثش اینجا فعلا نیست. در این مقال البته ، در جاجای آن نظرات یك آقای مقاله نویس را مطرح كردم ؛ خودم هم نیز گرایشها و نظراتم را هم توضیح دادم كه البته باز شرح این هجران و این خون جگر / این زمان بگذار تا وقتی دگر./.

           23/1/1383

     ساری ساعت 5 عصر

  محمود زارع

.... پایان قسمت ششم......و تمام !

http://mzare.mihanblog.com

...

مطالب مرتبط :

عشق یا غریزه حیوانی - قسمت اول ( اثری از محمود زارع )

عشق یا غریزه حیوانی - قسمت دوم ( اثری از محمود زارع )

عشق یا غریزه حیوانی - قسمت سوم(اثری از محمود زارع)
عشق یا غریزه حیوانی - قسمت چهارم(اثری از محمود زارع)
... عشق یا غریزه حیوانی - قسمت پنجم(اثری از محمود زارع )

توجه: این مطلب در تاریخ بیست و سوم فروردین ماه 1383 بوسیله نویسنده , نوشته شده بود که در تاریخ 24 آبان 84 در وبلاگ قبلی ( که بدلیل مشکلات و کندی و عدم مراعات حقوق وبلاگ نویسی کاربران از سوی مدیریت بلاگفا) درج شده بود.

  لینک دانلود زیپ شده این اثر در سایت ویکیوبوک
دانلود زیپ شده اثر با فرمت PDF با حجم 461 کیلو بایت
دیوید هیوم و فلسفه اش و غوغای مادیگراهای بی معرفت
وجه تسمیه آمین + اهل تسنن
دانلود مجله خواندنی های شماره 23 سال1331
خواب و مرگ و زندگی و بهشت
هستی , چون هستی !
حدود محترم , معیار تعادل در کنکاش
تفسیر سوره نساء.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (171)
آزادی مطبوعات و دیکتاتورها
آدمها و دیوارها !
اهلیت و امانت
لوایح عین القضاه همدانی ( 20 )
تفسیر سوره نساء.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (170)
سزاوار صحبت خداوند ...
ذلیل درگاه کریم , عزیزتر از همه کس
نرمی و نرمخویی
رستگاران , خود را نستایند !
برتری خواهان بر مردم در آخرت مزدی ندارند
سکر شکر
خدا در دل مینگرد
انواع شرک
شنیده‌ام ز گلها همه بوی بی‌وفایی
خیر پنهان
روی ماه خوبان دفاع مقدس ما ...
ز همراهان جدایی مصلحت نیست
معامله بی ضرر
خلعت لعنت
خریدار طرّار
تفسیر سوره نساء.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (169)
مرد آبستن
تفسیر سوره نساء.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (168)
ما نیستیم معتقد شیخ خودپسند
یک روی در دو محراب !
تفسیر سوره نساء.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (167)
ای نسخهٔ نامهٔ الهی که توئی
روزی حلال
جان منی جان منی جان من
تفسیر سوره نساء.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (166)
طلب عشق ز هر بی سر و پایی نکنیم
غریبی مردان مرد در آخرالزمان
عمر که بی‌عشق رفت هیچ حسابش مگیر
مقام محاسبت در قیامت
بوی جوی مولیان آید همی
مقام سؤال و اظهار حجّت در قیامت
ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت می کنم
خداى آمرزنده گناهکاران !
مقام سیاست در عالم قیامت
هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود
امام , ماموم و نسلها
تلخ سخنها !
ضرورت توزیع ثروت و قدرت


توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.