ساری,گاهنوشتهای محمود زارع:به گزارش مهر،ماده ای که در نوعی زعفران بومی انگلستان یافت می شود، می تواند به عنوان بمبی هوشمند علیه بیماری سرطان مورد استفاده قرار گیرد. این دارو از ماده ای به نام «کولچیسین» که در نوعی از گونه گل های زعفران بومی انگلستان یافت می شود، ساخته شده و می تواند خون رسانی به تومورهای متراکم را متوقف کرده، رشد تومورها را مختل کرده و از پخش شدن سلول های سرطانی به دیگر بخش های بدن جلوگیری کنند.آزمایش این دارو بر روی موش های آزمایشگاهی  نشان داده که این دارو در حمله به تومورها در بیماری هایی از قبیل سرطان سینه، روده، ریه و پروستات بسیار تاثیرگذار بوده است. همچنین این دارو به شکلی طراحی و ساخته شده که می تواند به صورت مستقیم به تومورهای متراکم حمله کرده و به نسوج سالم آسیبی وارد نمی کند.

به گفته محققان دانشگاه بردفورد، این دارو در واقع بمبی هوشمند است که می تواند مستقیما هر نوع توموری را هدف گرفته و آن را بدون آسیب رساندن به نسوج سالم بدن از بین ببرد.
تاثیرگذاری این دارو بر روی سیستم خون رسانی به تومور نیز از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این دارو است زیرا می تواند تومور را در تنگنا قرار داده و توانایی رشد و گسترده شدن به دیگر نقاط بدن را از بین ببرد.
این دارو که به داشتن ویژگی های ضد سرطانی شهرت دارد، به صورت عادی برای سلولهای سالم بدن می تواند سمی به شمار رود از این رو در پزشکی کاربردهای محدودی دارد.
به این دلیل دانشمندان برای ایمن کردن دارو «کولچیسین» را به مولکولی دیگر که می تواند دارو را تا زمان رسیدن به نوعی آنزیم به نام «ماتریکس متالوپروتئیناز» غیر فعال کند، وصل کردند.
این آنزیم توسط تومورها برای نفوذ به میان نسوج سالم بدن مورد استفاده قرار می گیرند از این رو حضور آنها در بخشی از بدن می تواند نشانه حضور تومورها باشد، به این شکل دارو زمانی فعال خواهد شد که به یک تومور رسیده باشد.
آزمایش این داروی جدید بر روی موش های مبتلا به سرطان های انسانی نشان می دهد قدرت درمانی این دارو پس از دریافت یک دوز از دارو 70 درصد است و محققان تاکنون با استفاده از آن چهار نوع مختلف سرطان در میان موش ها را بدون هیچ عوارض جانبی درمان کرده اند.
مرحله بعدی آغاز فاز اول آزمایش های بالینی دارو برای آزمودن ایمنی اولیه است، این دور از آزمایش ها برای 18 ماه در دانشگاه- بیمارستان سنت جیمز برگزار خواهند شد.
http://www.cloob.com/club/article/show/clubname/bashgahe_andishe/articleid/2910832

مطالب مرتبط :
... مقاله منسوب به طب الرضا (ع)
... علاج عشق...اندیشه كارهای مهم
... آخرین آمار بهداشت درباره مبتلایان به ایدز (آمار رسمی نه آمار واقعی)
... لطفا الان برای همه بفرستید( مواظب باشید تا ایدز نگیرید )
... انسان و هماهنگی با زیبایی و نیکی و خیر و خوبی
... چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی؟!!
... بابونه گیاهی زیبا برای درمان زخم و ورم معده
... درمان درد معده با موز
... تخم مرغ زیاد نخورید خیلی خطرناکه
... فواید شگفت انگیز انجیر برای سلامتی
... آب انار و خواص فراوان آن برای سلامتی بدن
... زعفران تومورهای سرطانی را درمان میکند
... این دختر پیر نمیشود+عکس
... باغات مرکبات مازندران در آستانه نابودی
... بیست توصیه بسیار مهم برای زندگی
... تصاویر دختر جوانی که 6 سال شیشه مصرف و شکل پیرزن ها شد!
... شگفتیهای کارکرد اندامهای انسان
... لوازم آرایشی نازا ( عقیم ) کننده و خطرناک
... ارتباط بین قد بلند و احتمال ابتلا به انواع معمول سرطان‌ها
... پیرترین زن جهان در گناباد ایران است !
... از هر 100 مورد مرگ و میر در مازندران 70 مورد دراثر فشارها و استرسها و ...
... طب سنتی . قسمت دوم
... طب سنتی . قسمت اول
... ضایعات بخش کشاورزی

مطالب اخیر وبلاگ :
توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.