بخشهایی از سخنرانی سید حسن نصرالله (خدا حفظ و موفقش کند)
دبیر کل محترم و معزز حزب الله لبنان، در شب سوم محرم 1437
سید حسن نصرالله

* سختی‌ها، چالش‌ها و خطرات به فردگرایی و بی ‌مسئولیتی کمک کرده است چون در هر کشوری به اندازه‌ ی کافی سختی‌هایی برای مشغول کردن اهالی کشور وجود دارد؛ و از سوی دیگر سرخوردگی، یأس، عدم اعتماد به نفس، عدم اطمینان به دیگران، ناکامی، احساس ناتوانی از موفقیت و پیروزی که در جنگ نرم روی این‌ها کار می‌شود. این دو جنبه کشورها و ملت‌ها را به جایی رسانده است که فقط به خودشان فکر می‌کنند.

 *هدف ابلیس و همه‌ ی شیاطین جن و انس این است که به هر کدام از ما بگویند تو در مورد هیچ چیز غیر از خودت مسئولیت نداری؛ خودت هم یعنی خواسته‌هایت، دوست ‌داشتنی‌هایت، خوردنت، نوشیدنت، بهره ‌مندی‌هایت و زندگی آرامت. مسئولیت دیگری نداری. در مورد این که خانواده‌ات چه وضعی دارند، اطرافیانت در دنیا و آخرت به کجا خواهند رسید، اهالی روستا، شهر، منطقه، فرقه، کشور و امتت به چه وضعی گرفتار خواهند شد مسئولیتی نداری.

* هدف آن است که هر کدام از ما در غم‌ها، شهوت‌ها، منافع، احساسات، کینه‌ها و آن‌چه خودش برای خودش می‌پسندد و خودش برای خودش نمی‌پسندد غرق شود. این فاجعه‌ی بزرگی است که ممکن است در سطح دنیا و آخرت بر سر هر فرد یا امتی بیاید.

 * بنده نمی‌گویم مردم مراقب چیزی باشید که رخ خواهد داد. این رخ داده است. ما در دل ماجرا هستیم و این موضوع در حال پیش‌روی است. به همین دلیل ما وظیفه داریم با آن مقابله کنیم.

 * ما در زمانه‌ای هستیم که جوشش وسایل ارتباطی و مراکز تحقیقاتی به جایی رسیده که حتی در زمینه ‌ی بدیهیات و واضح‌ترین واضحات عقلی، دینی و فطری با عقل‌های ما بازی می‌کنند.

*  اگر دست‌ها، پاها، سر و چشم جدا باشند و آن‌ها را به هم بچسبانید و یک بدن کامل اما بدون روح درست کنید این بدن ارزشی ندارد. در جمع نیز تعدادی فرد وجود دارد. اگر آن‌ها را در یک چهارچوب مشخص مثل حکومت، جامعه، روستا، شهرک، شهر، عشیره، خانواده یا… جمع کنید اما این جمع روح نداشته باشد دیگر این جمع نیست، جمع‌نماست. مثل جسدی که انسان نیست چون روحی ندارد.

*  بعضی از ما به جایی می‌رسند که همه‌ ی آن‌چه را بر سر خانواده، ملت، امت و اماکن مقدسش می‌آید می‌بیند اما هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد، غمگین نمی‌شود، به جایی می‌رسد که حتی دردمند، حزین و غمگین هم نمی‌شود، سؤالی برایش ایجاد نمی‌شود و مبنایش این است که من باشم و باقی به جهنم. البته این من را می‌توانید بزرگ‌تر هم بکنید و آن را خانواده، عشیره، روستا، تشکیلات سیاسی، گروه، سازمان، فرقه یا… در نظر بگیرید.

* عقل و فطرت می‌گویند شما فارغ از رنگ، زبان، حتی دین، کشور، عشیره، نژاد و نسبشان در قبال دیگران مسئولیت دارید. بله، قبض و بسط پیدا می‌کند اما اصل آن هیچ گاه از بین نمی‌رود. فارغ از همه‌ی تقسیم‌بندی‌ها ما در قبال دیگران مسئولیت‌های عظیمی داریم.

* ما در زمانه‌ی تحریف، دروغ، نادان‌سازی و به قول معروف استحمار قرار داریم. واقعا استحمار در کار است. بنده از گذشته این واژه را دوست نداشتم و معتقد بودم به صورت مستقیم یا غیر مستقیم درون خودش توهین دارد. اما دیدم نه، ما واقعا گرفتار استحماریم. می‌آیند خیلی شیک برای حرف‌های بیهوده منطق، اصطلاح، ادبیات آکادمیک و پژوهش ارائه می‌دهند. و امروز مسئله به دین و اسلام رسیده است. از اصطلاحات اسلامی برای ارائه‌ی ایده‌هایشان استفاده می‌کنند.

* همه‌ی انبیاء (علیهم السلام) خود را در قبال همه‌ی مردم مسئول می‌دانستند. برای بیرون بردن مردم از تاریکی‌ها به سوی نور و نجات مردم از ظلم و کشاندن مردم به خیر، سعادت و امنیت چقدر جهاد، تلاش و فداکاری کردند؟ چقدر برای اقامه‌ی عدل در زمین تلاش کردند؟ این‌ها مسئولیت‌های عمومی است.

* آشتی دادن فقط بین زن و شوهر یا میان دو قبیله که نیست! آشتی دادن مردم خیلی بزرگ‌تر از این حرف‌هاست و می‌تواند در اندازه‌ی کشور، ملت، منطقه، امت یا حتی تمام مردم صورت بگیرد.

* رسول الله (ص):«بلندمرتبه‌ترین مردم در روز قیامت کسی است که بیش از همه بر روی زمین خدا برای خیرخواهی خلق خدا گام بردارد.» خیرخواهی در همه‌ی زمینه‌ها، همه‌ی چیزهایی که خیر و صلاح آن‌ها در آن است.

* رسول الله (ص):«خلایق، نان‌خور خداوند هستند و دوست‌داشتنی‌ترین فرد نزد خداوند کسی است که به نان‌خوران خداوند نفع برساند.»

* خداوند (سبحانه و تعالی) ما را به اندازه‌ی توانمان تکلیف می‌کند. این‌جا توان‌ها متفاوت است. توان افراد، گروه‌ها، کشورها، ملت‌ها، دولت‌ها و حکومت‌ها متفاوت است. همین تفاوت توان باعث تفاوت تکلیف اشخاص، گروه‌ها، کشورها، ملت‌ها و مناطق می‌شود.

* جالب است سروران و بزرگان کسانی که این نظریه‌ها را ارائه می‌دهند مثل ایالات متحده‌ی آمریکا حق دارند در هر جایی که می‌خواهند ورود کنند و هر جای جهان از شرق تا غرب هر کاری می‌خواهند بکنند، ارتش می‌فرستند، جنگ تحمیل می‌کنند، حاکم تحمیل می‌کنند، راه حل تحمیل می‌کنند، سبک زندگی تحمیل می‌کنند، فرهنگ تحمیل می‌کنند. آن‌ها حق دارند. اما اگر شما موضع دینی بگیرید و بخواهید کمکی بکنید، حتی شاید هیچ کاری از دستتان بر نیاید و فقط صحبت کنید، این ممنوع است.

* امام حسین (ع) فرزند دختر رسول خدا (ص) در مدینه جایگاهی داشت، باقی‌مانده‌ی پیامبر بود، باقی‌مانده‌ی اصحاب کساء بود، از احترام برخوردار بود و می‌توانست در خانه‌اش بماند و هر روز برود در کنار قبر پیامبر نماز بخواند، با ایشان صحبت کند، به سؤالات مردم پاسخ بدهد و همه چیز طبق رول پیش برود. همه‌ی این قیام برای چه بود؟

* حسین (ع) به این نتیجه رسید که این تهدید یک مسئله‌ی فقهی، اصولی، کلامی، بحث اجتماعی یا یکی از جزئیات سیاسی نیست که برود درمانش کند.
(منبع)
ساری,گاهنوشته های محمود زارع: یادتان باشد یک راه صحیح و زیرکانه مخالفت و مبارزه با صهیونیستها و نوکران غربی و عربی فقط حمایت از امثال مردی است که کم حرف میزند و زیاد عمل میکند و در میدان مبارزه هست و شهید داده و خواهد داد و ... راه زدن توی دهن کثیف شیوخ عرب و عنترمنش, حمایت از امثال سید بزرگوار نصرالله است که در خط مقدم عمل هست و باندش فقط صهیونیست کوب هستن نه خودی کوب ببهانه های سیاسی جناحی !!!


بخوانید :
پیامبر اخلاق (ص) در نگاه سید حسن نصرالله
صبح بخیر سید حسن نصرالله بترکها
سید حسن نصرالله و یمن
آنهائیکه خیلی دوستشان دارم (آقا سید نصرالله غیور)
درود بر شرف حزب الله
صهیونیست؛دشمن ترین کل ملت
سید حسن نصرالله و روز قدس
به یمن یمَن آل سعود تحقیر و در پی آن منهزم خواهند شد
سخنان سیدحسن نصرالله درباره امام زمان(عج) + دانلود صوت

مطالب اخیر وبلاگ :

بعد از خدا بلافاصله پدر و مادر !
برگه مرگ !
ارزش اولیاء در کلام اولیای خدا
آنسوی چهره ها ( 01 )
شب وصال (شجریان) + دانلود
یاد ایام شجریان + دانلود
در خیال (شجریان)+دانلود
کجا روند که یار از تو خوبتر گیرند !
گفتگو آیین درویشی نبود
جانا به غریبستان چندین به چه می‌مانی
ارزش پدر و مادر در نزد اولیای خدا
خدا رحیم است
احترام به پدر و مادر
امروز دیدم یار را آن رونق هر کار را
غم غفلت + دانلود
دل حرم خداست ...
نوحه لری ای روله (رضا نقاش)+دانلود
(خطورات) خدا می بیند و ...
ناموزونی !
نوحه لری ای کفتر قشنگم (رضا نقاش)+دانلود
زایش و نگهداری داعش !
رضای خدا یا رضایت خلق
بی تشویش مرگ
نوحه لری افق غرق خونه (رضا نقاش)+دانلود
خوشا بحال زدایندگان غم و غصه
دام خال روی ( تک بیتی )
نوحه لری عاشق و مبتلا منم (رضا نقاش)+دانلود
مکافات عمل (انتقام از قاتل پدر)
مهلت به تنگدست موجب اجابت دعا
نوحه لری گلم رنگ اناره (رضا نقاش)+دانلود
هرگز آرزوى مرگ مكن !
بخشنده ‌ترین مردم کیست ؟
مکافات عمل (شهادت دو کبک)
مه من نقاب بگشا ز جمال کبریایی
خداوند با ظلم و ظالم چه میکند ؟!
رحم کن تا خدا و طبیعت بتو رحم کند
رازپوشی و سعادت و شقاوت
زبان سیاست و سیاست زبان
(خطورات) تنظیم روابط در عناصر قرآنی
THE FAREWELL PILGRIMAGE
گوهر و خرمهره در یک سلک جولان میکنند
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (136)
رحمت و مردمی بودن پیامبر (ص)
شکستگان تو هم آه آتشین دارند
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (135)
پیشاهنگ مرگ
کعبه را کردم بهانه تا بگردم دور تو ...
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (134)
آرش کمانگیـــر
خودپسندیتوجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.