دو سه هفته هست که یکی از متقاضیان شخصی با خرید یک ساختمان در همسایگی ضلع غربیمیدان ساعت ساری مجتمع 180 واحدی جهاد و تخریب آن بقصد عمودی سازی مدعی پرداخت یکصد و پنجاه میلیون ریال به شهرداری ساری فقط برای انتقال زباله های ساختمان تخریب شده از مسیر داخل مجتمع آپارتمانی وصال جهاد سازندگی واقع در خیابان وصال شیرازی میباشد.این درحالی است که راه عبور و دروازه و مسیر رفت و آمد این واحد تخریب شده در کوچه روبروی - همانند دیگر اهالی داخل کوچه که حدود 10 واحد ساختمان مسکونی است - میباشد. از طرفی این قسمتی را که شخص مربوطه با ادعای پرداخت 150 میلیونی به شهرداری برای بازکردن قصد تخریب دارد دارای مشخصات زیر میباشد:
1- فضای سبز مجتمع  2 - درخت کاری ( درختهای زیتون ده ساله و نارنجهای 8 ساله و دیگر درختها و درختچه های معمول مانند اکالیپتوس , گل و گیاه و ... میباشد. 3- یک تابلویی با ابعاد 30 در 30 در بیخ شیروانی ساختمان یکی از اهالی جایی که از دسترس بدور است را چسبانده که در آن نام ناظر این پروژه را مهندس رضایی فرح آبادی نوشته و گویا بدلیل ارتباط این مهندس محترم با شهرداری و شورای شهر جدای از مساله کاری بنوعی خواست بمردم نشان دهد که " هیبت الله " است !!!
اتفاقات :

بدنبال چنین درخواستی مردم مجتمع طی اجتماعی چند باره و بتدریج گسترده شونده مخالفت خویش را اعلام داشته اند.
شخص مدعی چند بار تعدادی کارگر بیل و داس و کلنگ بدست را برای قطع درختان و تخریب دیوار و فضای مربوطه بمحل آورده که این اقدام وی موجبات عصبانبت اهالی را فراهم آورده بنحوی که زنان مجتمع نیز مجبور به عکس العمل شده و نزدیک بود درگیری رخ دهد.
بعد از چند روزی مجددا متقاضی با آوردن یک راننده نانچوکاباز + وسیله سنگین ( لودر ) و کارگرهای بیل و داس بدست علیرغم مخالفت اهالی مراجعه نموده که باز با پا درمیانی پلیس 110 و مردم دیگر اوضاع بخیر گذشت.
این اقدامات چندبار صورت گرفت و هربار چند کارگر شهرداری که همگی مدعی مامریت از شهردار بوده اند بهمراه متقاضی مراجعه نموده و خواهان تخریب فضای سبز و درختان و دیوار و ... بودند که هربار تمامی اهالی مجتمع مخالفت نموده اند.
امروز دوشنبه 21 شهریور ماه راس ساعت 9 صبح مجددا چند نفر که خود را عوامل شهرداری باز با ماموریت از سوی شهردار - حجازی - معرفی کرده بودند بهمراه 2 مامور نیروی انتظامی و یک نفر کارگر که داس فلزی یک و نیم متری در دست داشت به محل مراجعه نموده و مجددا خواهان پیگیری موضوع بوده اند که باز هم اینبار عکس العمل شدیدتر اهلی را موجب شد.
نکته بد این ماجرا این بود که راننده یک مزدای دوکابین با شماره محفوظ که جوانی حدود 25 ساله در خودروی شهرداری با موبایل شخصی از ابتدای ماجرا از تمامی مردم بخصوص زنان و دختران فیلمبرداری میکرد که این اقدام انعکاس فوق العاده زننده ای را بوجود آورده و تقریبا چند نفر از اهالی از طبقات بالای ساختمان مترصد پوشیدن لباس بقصد برخورد با این مامور شهرداری بوده اند که بعد از اعتراضات زیاد با پادرمیانی یکی از اهالی این مامور مجبور بفرار از این جمع شده که بنظر من این اتفاقات و عکس العمل ها جز توهین به مردم و هتک حیثیت و تعرض به حقوق شهروندی چیزی دیگری نمیتواند باشد. و بدتر آنکه این کار در حضور همین دو مامور حاضر نیروی انتظامی صورت میگرفت و حتی یکی از مامورین به این جوانک موبایل بدست تذکر داد که از نوامیس مردم فیلم نگیر و فقط از مردها بگیر ( شاهدان این تذکر موجودند و آماده شهادت)
بعنوان کسی که در همین مجتمع سکونت دارم ( اکثر اهالی مجتمع کارمندان سازمان جهادسازندگی میباشند ) و در اکثر مواقع خود شاهد چنین برخوردهای زشت کارکنان شهرداری بوده ام و بخصوص این برخورد اخیر چند نکته را تذکر داده و از مدیران و مسئولین وظیفه شناستر تقاضا دارم:
- اولا یک مجتمع بزرگ با این وسعت از نظر مقررات شهرداری چقدر باید فضای سبز داشته باشد و
ساریاصولا چند درصد برای فضای سبز و اجتماعات عمومی مانند مسجد و فضاهای عمومی میبایست درنظر بگیرند؟ شایان ذکر میباشد که مردم مجتمع با هزینه شخصی بدون اینکه حتی یک ریال شهرداری ساری هزینه نماید یک جاده اختصاصی و یک فضای سبز کوچک ساخته و اداره میکنند . شهرداری حتی یک متر فضای سبز برای این مجتمع بالای 100 واحدی منظور و احداث نکرده است.
- مامورین شهرداری مدعی اند که این خیابان 16 متری بوده و ربطی به مجتمع ندارد ؟!!!! چطور ربطی ندارد که وصل به ساختمانهای مردم و با هزینه و اداره شخصی مردم ساخته و اداره میشود؟
- غالب این ساکنین از رزمندگان و جانبازان جهادمقدس مردم بوده که متاسفانه مامورین جوان شهرداری ذره ای احترام و حرمت حتی برای نوامیس آنها قائل نمیشوند و با موبایلهای شخصی کارکنان از زن و بچه های آنها فیلمبرداری میشود ؟ قصد آنها بقول یکی از آنها که محرمانه به یکی از دو نفر از اهالی گفته بود ترساندن ( ؟!!!) بعضی ها بوده است ! این برخوردها یعنی چه ؟ این است رفتار خدمه های مردم در شهر نسبت به نوامیس مردم ؟!!!

- اینجانب بعنوان یکی از اهالی مجتمع تاکنون دخالتی نکرده و فکر میکرده ام که تعدادی مدیر و مسئول عاقلتر در شهرداری هستند که موضوع را بدست چند تا بچه - غیر مودب - نداده و شخصا موضوع را بنحوی که حقوق تعداد زیادی از مردم مجتمع را فدای خواسته یک شخصی - که اول خود را دکتر معرفی نموده بود و بعد مشخص شد که در شغل شریف آمپول زنی اشتغال دارند ؛ و بصرف ادعای پرداخت یکصد و پنجاه میلیون ریالی به شهرداری , - نمایند !
با توجه به حساسیتهای بالایی که برای تمامی اهالی بخصوص با این برخوردهای اخیر ایجاد شده است دوستانه از عوامل شهرداری میخواهم که بدون دخالت مامورین غیر متعهد و کم صلاحیت - ممانعت از اعزام آنها در محل - جلسه ای را با تعدادی از بزرگترهای مجتمع در اتاق شهرداری تشکیل داده تا مساله با مصالحه و بدون ایجاد تنش - در حال افزایش - حل و فصل گردد.توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.