O ابن ابى الحدیدساری , گاهنوشته های محمود زارع(علی علیه السلام)
جانم به فدایت (( على )) كه شجاعت و رقت در دل ، زورمندى در بازو و جهانى تاثر در چشم دارى ...، و در سوگ كسى اشك مى ریزى كه در جهان ، دو تن را بیش از همه دوست داشت : یكى دخترش فاطمه (علیه السلام ) و دیگرى همسر او  .

این بزرگ مرد عالم اسلام على (علیه السلام ) بر دل ها حكومت مى كرد و نه تنها در آن زمان ، بلكه قرن ها بعد نیز در حكومت او خللى پدید نیامده است .

على (علیه السلام ) را بر دیگر مسلمانان مزایایى است ، على زاده كعبه است ؛ از این رو بسیارى از مورخان و پژوهندگان او را (( فرزند كعبه )) خوانده اند. چرا كه مادرش او را در كعبه ، این مكان مقدس مسلمین ، زاده است ،... على (علیه السلام ) نخستین مردى است كه به اسلام گرویده است .

فضیلت دیگر كه خدا (جل جلاله ) به على (علیه السلام ) عنایت فرموده این است كه او را در كودكى در خانه محمد صلى الله علیه و آله سكونت داد و او را تحت عنایت خدیجه همسر رسول الله صلى الله علیه و آله و تحت توجه مستقیم خود رسول الله (علیه السلام ) قرار داد.

در این كه على (علیه السلام ) پس از پیامبر خوشتن را سزاوارتر از همه براى پذیرفتن مسوولیت مسلمین مى دانسته است ، جاى كمترین حرفى نیست اما با این حال ، هنگامى كه تاریخ ، مساله خلافت را به گونه اى دیگر رقم زد، و سرنوشت بر خلاف خواسته قلبى اش ورق خورد، دست به مخالفت پیگیر نیازید،... چرا كه تنها (( اسلام )) براى (( على (علیه السلام )) )، ارزشمند بود .

وقتى كه بزرگان و اندیشمندان ، در حل مشكلى به بن بست مى رسیدند، مى دانستند باید به على (علیه السلام ) مراجعه كنند، به خدمت دوست بروند و از او یارى بخواهند. همان دوستى كه پیامبر خدا صلى الله علیه و آله همواره ، صحت داورى هایش را تایید مى فرمود.

على (علیه السلام ) در تمام زندگى اش ، براى خدمت به اسلام و مسلمین ، انواع مشقات را بر خود هموار ساخت ، چه آن زمان كه در ركاب پیامبر خدا صلى الله علیه و آله براى گسترش اسلام ، شمشیر مى زد، چه در زمان خلفا چه در زمان خودش ، اما به گواه تاریخ ، على (علیه السلام ) در زمان على ، (در زمان خلافت و امامت خودش ) بیشتر از هر زمانى زجر كشید، چرا كه او نمونه عدل بود، و سخت گیریهایى كه براى راه آوردن مسلمانان معمول مى داشت ، صد چندان بر خود تحمیل مى كرد، صد چندان بر خود و خانواده اش سخت مى گرفت . تا در تقدس او، كمترین خللى وارد نیاید و این چنین است كه امروز پس از گذشت قرن ها، هنوز مى بینیم ، این مهر على (علیه السلام ) است كه بر دل ها حكم مى راند؛ متبرك باد نامش !مطالب اخیر وبلاگ :
مادام دیالافواى مسیحى و ایرانیان و مولا علی (ع)
شیخ و شراب و خون خلق
نظر مرحوم مجلسی درباره خلافت بعد از رسول (ص)
حشر محبان علی با علـی , حشر غلامان عمر با عمر
مولا علی(ع) یاور و غمخوار پیامبر(ص)
جـان عالــم بـه فـــدای تــو علـــی (ع)
تا غدیر با مولا علی (ع)
بنده پادشاه ...
سبحه تزویر شیخ ...
بقای ریای زاهد و مردم نادان
پند زاهد ... !
زندگی بمیزان باخت ...
از نفرین پدر و مادر بترسید
نوشته سردر بهشت
ملا هادی سبزواری و حیوانیت و انسانیت !
صلح و دوستی
گفتگو آیین درویشی نبود
سگ ها و انسان ها !
انسان عجیب مختار یا دربند ... !
یقین
جـــنّ
دلاور شهید اسماعیل حیدری
ظهور قائم (عج) ناگهانی است !
روز و شب و غوغا و آسمان
شب و آسمان و زمین و ...
درباره حضرت بقیه الله (ع) مقصر مائیم!
لذت بخشش
هــــو
توجیه عبادت و سپاس مقبول الهی
اندر میان جمع چه جان است آن یکی
من کشته عباراتم !
لالایی برای مادر ( موسیقی مازندرانی + دانلود)
زندگی و آدمیزاده اورجینال (05)
عشق وافی است و ...
دعا و اظهار حاجت شرط اجابت
شیره خرما
عبادت دلی و دل عبادت
تثلیث در مسیحیت
علت سقوط حکومت بنی امیه (دوستان و دشمنان)
ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن مبارک
قرآن کریم و والدین
نیکی به والدین
پنج تن آل عبا و حدیث کساء
فضیلت نام شریف رب
ذکر و مراتب اذکار
خاموشی و سکوت
دوری از سگ نفس
الله و تفسیر اجزای لفظ شریف
اعداد ابجد (اسلام با محمد و ایمان با علی)
خواب و رویا (1)

توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.