ساری , گاهنوشتهای محمود زارع :عباسی معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه از کاهش  پنچ درصدی تلفات در واحد های مرغ گوشتی که طرح تجهیز در آنان اجرایی شده بود خبر داد وافزود: طول دوره پرورش در واحد های جدید به شش هفته رسیده است و بنا داریم طی سه سال بقیه واحد ها را نیز به سیستم های گرمایشی وسرمایشی تجهیز کنیم.... قانون هدفمندی یارانه ها فرصت مناسبی برای تولید ایجاد کرده است که تولید اقتصادی داشته باشیم...در بحث سرمایشی وگرمایشی باید تجهیزات این واحد ها به روز شود تا افزایش بهره وری داشته باشد.  4 هزار و500 واحد مرغداری در برنامه سال 89 بود که 25 درصد از این واحد ها بهینه سازی شد . اصلاح ساختار 10 هزار واحد دامداری نیز در دستور کار ما قرار دارد.وی با اشاره به افزلیش  قیمت جوجه یک روزه از دو سال پیش گفت:

 ما با توافق با تشکل ها وانجمن های تولید جوجه یک روزه توانستیم قیمت ان را کاهش دهیم وهم اکنون توانسته ایم به رکورد 96 میلیون قطعه تولید جوجه یک روزه برسیم. ایشان در پایان گفت با بیان اینکه ظرفیت تولید مرغ در کشور دو میلیون تن است گفت: در تیر ماه امسال حدود 90 میلیون تن تولید داشتیم که تولید مازاد گوشت بعد از ماه رمضان صادر می شود.


توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.