ساری,گاهنوشتهای محمود زارع:در خبری که میتوانید در اینجا آنرا بطور کامل بخوانید بنقل از یک افسر اسراییلی آمده است که : اسراییل تا پاییز به ایران حمله می کند اما عاقبتش را کسی نمی داند...اوباما در حال آمادگی رای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده است و اسراییل کاملا از کنترل خارج شده است . چه اتفاقی خواهد افتاد اگر ایالات متحده به یکباره ببیند 100 هواپیمای جنگنده اسراییل بر فراز عراق در پرواز بوده و در حال حرکت به سمت ایران هستند؟ ... ایرانی ها دوست دارند با ما ( آمریکا ) در بحرین ، عراق ، عربستان سعودی و هر نقطه دیگری در منطقه که می توانند بجنگند. استراتژی آنها بر مبنای دفاع نامتقارن طراحی شده است... وی ضمن هشدار درباره جنگ آمریکا علیه ایران گفت:‌...
ربا و دیرکرد بانکی در نظر جوادی آملی

هر چی گفته چرند گفته و اسراییل خیلی خیلی کوچکتر از آنست است که بایران بتواند آسیبی برساند . اما من میگویم که ما اگر بخواهیم اسراییل که سهل است بلکه افغانستان هم میتواند بایران حملات آنچنانی را بکند... این فقط ما ایرانی ها هستیم که میتوانیم ایران را ویران کنیم و بنابودی بکشانیم. حالا در لباس دوست یا در لباس دشمن ! در مصدر باصطلاح خدمت یا در مصدر خیانت تحت نظر سرویسهای جاسوسی بیگانه کما اینکه بسیاری از ایرانیان هم اینک اینکاره هستند !

این ماییم که با جدال در راه دستیابی به مصادری که حق ما نیست و توان و عرضه اداره آنرا نداریم میتوانیم مردم را بدبخت کرده و ناراضی بتراشیم و در این صورت دیگر چه نیازی بدشمن و اسراییل و آمریکا ؟! بسیاری از خودی های ما با بی لیاقتی در جایگاههایی هستند که خدا میداند که بجز ناراضی تراشی کاری دیگر بلد نیستند .

من امروزه در راس این ادارات و مدیران ناراضی تراش , بانکها و موسسات مالی را می بینم که اگر نظام ضربه جدی را بخواهد از درون بخورد , تنها و تنها در مرحله نخست از بانکهای زیر نظر دولت خواهند خورد ! بانکها جدای از ترویج ربای رسمی تحت عنوان دیرکرد ؛ کارهای دیگری هم میکنند که کمتر مورد توجه قرار میگیرد که همین بی توجهی باعث میشود یک بحران انسانی همه جانبه در همه خانواده های ایرانی بوجود آید.

من خودم سه دهه در ارتباط با کار بانکی بوده ام و اتفاقا تخصص علمی این کمترین هم در رشته اقتصاد بوده و همینطور از روی احساس و شعار نظر نمی دهم. در این کارکرد که بخشنامه ای و رسمی خیلی نیست ؛ بانکها دوست دارند و عادت کرده اند که بانحاء مختلف با بهانه تراشی های واقعا عجیب و غریب کاری بکنند که بنوعی وامهایی که در بخش اشتغالزایی
باجبار مجبور بپرداخت میشوند ( چون دوست دارند در بنگاه داری و تجارت کار و ... کنند نه اشتغالزایی که صرفه های رویایی برای آنها ندارد ) ضمن آنکه تمام قراردادها یکطرفه و همه هم بنفع بانک منعقد میشود - کارآفرین مجبور است دهها صفحه آماده یکجانبه بنفع بانک را امضاء کند وگرنه باید برود دنبال نزولخواری نه اشتغالزایی - را بلحاظ زمانی مطول کنند تا از محل دیرکردهایی که گاه تا دهها برابر اصل وام و بهره میشود برخوردار شوند و در نهایت هم کارگاه تولیدی بیچاره کارآفرین را بحراج بگذارند و بثمن بخس بافرادی که معمولا از قبل مشخص شده هستند !! بفروشد تا باصطلاح بانک طلب خود را دریافت کند! چه طلبی ؟!! ده برابر اصل تسهیلات و بهره تحت عنوان دیرکرد !!!

براحتی آب خوردن 3 تا 10 درصد از پیشرفت فیزیکی بسیاری از طرحها را عمدا اجرا نشده قید میکنند تا زمان لازم برای بهره مندی از دیرکرد و دریافت رسمی نزول و ربا فراهم شود.مثلا نبود یک کپسول 4000 تومانی آتش نشانی و یکی دو قلم ناچیز که از بس خنده دار است را کسی باور نمیکند را برای یک طرح دو میلیارد تومانی بعنوان 3 تا 5 درصد عدم پیشرفت فیزیکی حساب میکنند تا بتوانند طول دوره مشارکت را زیاد کنند تا همان رباخواری زیرکانه را داشته باشند ....

در بسیاری از موارد تا 15 درصد اصل تسهیلات را خلاف حتی مقررات خودشان در نزد خود دارند و با آن کار میکنند بدون آنکه سرمایه گذار در منفعت ربوی آن مشارکت بدهند یعنی از محل سودهای ربوی از آن بخش از وام او را منتفع کنند یا در محاسبا لحاظ کنند.

دهها مورد از این ریزه کاریهایی که در بخشنامه ها بعنوان مقررات پیش بینی نشده اما بانکها در طول مدت یاد گرفته اند که چگونه با این موارد بازی کنند تا ... در نهایت کارآفرین بدبخت بدهکار را پشیمان کنند و حتی تبدیل بکنند به یک مخالف نظام و مایوس از کشور خود چه برسد بافراد عادی و مردم معمولی...

نباید کمترین گذشتی آنهم در این مسائل مهم که با آبروی کشور و حیثیت نظام مربوط است و بخصوص با فلاکت جوانان مملکت ؛ معمول شود. بانکها که ارث پدر مدیران بانکی که نیست ... تا شدت عمل بخرج داده نشود کاری به پیش نمیرود.
من نخواستم به جنبه های دیگری از انحرافات معمول (!) که همه میدانند بپردازم که متاسفانه باشید تا در یک دو سال آینده صدای آن آنقدر آشکار خواهد شد که گوش فلک را هم کر خواهد کرد و آبروی کشور را هم برباد خواهد داد .... الان اگر اسم ببریم و بگویم کما اینکه کمافی السابق از ما نمیشنوند ؛ ای بسا که بما هم گیر بدهند و مساله هم برای ما درست کنند!  لذا فقط بیک جنبه از انحراف سیستم بانکی و مانع تراشی آن بر علیه توسعه اشتغال بخصوص دشمنی عملی توام با حمایت فقط شعاری از کارآفرینان ؛ اشاراتی داشته باشم. خداوند خود شاهد است که فقط از سر دلسوزی این مقدار را خواستم از صدها هزار سخنی که در سینه پنهان داریم را بگوییم تا بلکه گوشی پیدا شود و بشنود ... آن سخنهای دیگرمان باشد تا وقتی که ارباب ما و آقای ما آمد با او درد دل خواهیم کرد !و شکایت آنرا آنجا خواهیم کرد! 

بیچاره کارآفرینی که اگر همین سرمایه و آبرو و ریسک را ببرد کشورهای حتی دشمن , دولت آنجا این فرد را روی سر خود میگذارند و ازش انواع و اقسام حمایتها را میکنند تا بلکه دو سه نفر از مردم آنجا را بنوعی دارای شغل کند ؛در ایران از همان ابتداء اگر فردی راحت الحلقوم هم نباشد و اهل خیلی از مراودات آنچنانی هم نباشد باید یک اعصاب آهنین را بخرد و انواع و اقسام تحقیرها و بدبرخوردی ها را متحمل شود تا بلکه سفره ای پهن کند تا چند نفر بتوانند نان بخورند !

حداقل آنکه خانواده پنج شش نفره خودشان را انگل دولت و سربار اجتماع نکنند کم ارزشی نیست. تا زمانیکه بانکداری بخصوص مجموعه مدیران بانکی در سیستم بانکداری مملکت ما از افراد بسیار شاخص و متعهد و دلسوز و با دیدگاه کارآفرینی و حمایت همه جانبه عملی از اشتغال و افراد کارآفرین تشکیل نشود ؛ روز بروز بر بیکاری جونان و بدنبال آن انواع و اقسام مفاسد اجتماعی و اخلاقی و حتی سیاسی خواهد افزود که بالاخره روزی بحد انفجار خواهد رسید.

دانسته یا نادانسته دشمنی عملی در اینجا خوابیده است. صهیونیسم و سعودیسم و ... بجای خود اما تا ما از درون ضربه پذیر باشیم تمام هزینه هایی را که برای عدم نفوذ دمنان خارجی بکنیم هم ابدا نتیجه ای نخواهد داشت و بیهوده سرمایه هدر میدهیم زیرا از اینطرف بانکها با این کارکردها همه را برباد خواهند داد.

تا سخنی گفته مشود بلافاصله لیستی از مشکلات خودشان را جلوی آدم میگذارند که .... ! خوب این مشکلات از همین بی تدبیری های سیتم مدیریتی بانکی است بسرمایه گذار بدبخت چه ارتباطی دارد که بانکها میخواهند بی عرضگی مدیریتی خویش را با سرکیسه کردن کارآفرینان حل کنند!؟!

آقایان بزرگان مملکت جلوی بانکها را بگیرید . دست بانکها را از سرنوشت مردم کوتاه کنید . دیری نخواهد پایید که ملت را بفلاکت خواهند انداخت . بخدای احد و واحد ابدا به آمار و ارقام اشتغالزایی بانکها کمترین اعتمادی را نکنید . آنها بجز تخریب شغل و کار در نهایت چیزی دیگری را نصیب مردم نمیکند.

مساله آرام آرام جنبه های سیاسی اجتماعی هم خواهد گرفت چون بیکاری فسادآورست و فساد هم تا یکزمان محدودی در پستوها مخفی میماند و خواه ناخواه بزودی آشکار خواهد شد که در آن موقع نه از تاک نشان خواهد ماند و نه از تاک نشان !
من فکر میکنم که حاکمان صهیونیستی شب و روز در کنیسه ها باید از تمام وجود هم بانکها و مدیران بانکی مملکت ما را دعا کنند و با همه امکانات از آنان پشتیبانی کنند چرا که بیشترین خدمت را بدشمنان این مرز و بوم و این نظام همین بانکها میکنند.

ضمن آنکه اکثریت کارمندان و بعض مدیران بانکی هم از عوامل سالم و مسلمانی هستند اما این بیچاره ها خودشان هم گرفتار این سیستم هستند و کار از جای دیگری نقص دارد که ...

شما را بخدا بمردم رحم کنید که تا چند سال دیگر دم این خروس بیرون زده خواهد شد . جلوی بانکها را بگیرید 
ساری. بهار 1390
محمود




https://telegram.me/zaresari




زنده واقعی نزد خداست
رخصت شرط رفعت است ...
مسئولین و پیشگاه عدل الهی و گریه وحشت حتی هارون !!!
زحمت شهوت
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (147)
اگر خدا یاری کند ... !
دین و قرآن در آخر الزمان (3)
عقوبت قضاوت
همزه و لمزه های انتخاباتی!
معانی ظلم در قرآن کریم
آتش و آتش افروز (2)
شعر اربعین از حاج آقا رنجبر تیلکی
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (146)
اى مهتر كائنات! اى محمد (ص) نامت تا ابد جاودان
علما و زمامداران آخر الزمان (6)
بهترین عطیًه !
علما و زمامداران آخر الزمان (4)
عواقب قوالب (زنجیره شیطانی)
راه آشتی باز بگذار !
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (145)
قیمت هر كسى چیست ؟!
علما و زمامداران آخر الزمان (3)
ده کار به ده کس نمی آید !
جامعه با دروغ می پاشد + دانلود
عشق و آفرینش ( همه چی زیر سر عشق است )!
علما و زمامداران آخر الزمان (1)
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (144)
همه را بیازمودم ز تو خوشترم نیامد
محمد (ص) و خدای محمد (ص) !
چه چیزی را بعد از چه چیز می خواهیم؟
زندگی دنیاوی جز خوابی و خیالی بیش نیست
ولی واقعی کیست ؟!
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (143)
خوشبختان بسرعت بسمت مغفرت خدا میروند
حاتم طائی حسینی (زیباترین تصاویر عالم در اربعین)
حسین (ع) نیز خود چو باران است!
رساله واردات خواجه عبدالله انصاری(01)
روزگار قدرت بین مردم دست بدست میگردد!
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (142)
تو بخواه خدا می بخشد !
رساله واردات خواجه عبدالله انصاری(02)
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (141)
دوستان خدا خوار نمیشوند !
تفسیر آل عمران.كشف الأسرار و عُدة الأبرار (140)
دنیا و آنچه در آنست همه بادست
دلیل حبس یوسف پاکی اش بود
سخنان امام علی(ع) درباره کوفیان
وصیت نامه ی حضرت خدا
نوحه لری برار بی سرم (رضا نقاش)+دانلود
وقایع روزگار رهایی ( ترکیه )



توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.