و اینکه نمونه هائی از کلمات گرانقدر امیرمؤمنان (ع) را در اینجا می آوریم و از دیگر معصومین در این بخش کمتر نقل می کنیم، زیرا بیشتر احادیث دیگر معصومین علیه السلام شبیه فرمایشات جد بزرگوارشان می باشد.
ساری,گاهنوشته های محمود زارع

امیرمؤمنان (ع) می فرماید:
پیشوای پرهیزکاران مردم آخرالزمان را آنچنان توصیف کرده، که گوئی در قرن بیستم زندگی می کند و بر تمام اسرار مردم این عصر واقف است. و اینک فرازهائی از سخنان آن بزرگوار:

1087) و یری الرجل من زوجته القبیح فلا ینهاها، ولایردها عنه، و یاخذ ما تاتی من کد فرجها و من مفسد خدرها، حتی لونکحت طولاً و عرضا لم ینهها ولایسمع ما وقع، فذاك هو الدیوث.

« مرد از همسرش انحرافات جنسی را می بیند و اعتراض نمی کند، از آنچه از طریق خودفروشی به دست آورده می گیرد و می خورد، اگر انحراف سراسر وجودش را فراگیرد اعتراض نمی کند، به آنچه انجام می شود و در حقش گفته می شود گوش نمی دهد ... » [24]

1088) تزوج الامراه بالامراه، و تزف کما تزف العروس الی زوجها .
« زن با زن می آمیزد و همانند عروس که برای داماد آرایش کند برای یکدیگر آرایش می کنند.» [25]

1089) فاذا کان ذلک اقبلت علیهم فتن لاقبل لهم بها .
« هنگامی که این اوصاف تحقق پذیرد، فتنه هائی برای آنها روی می آورد که تاب مقاومت ندارند[26]

و اینک نزدیک نیم قرن است که این فتنه ها بر ما روی آورده، دیگر خواب آرامی نداریم، توپهای دشمن صهیونیستی ما (شیعیان جنوب لبنان) را از خواب بیدار می کند و هستی ما را بر باد می دهد.

1090) اذا رایت الرجل یاکل من کسب امراته من الفجور، یعلم ذلک و یقیم علیه!. بل یکری امراته و خادمته و جاریته، و یرضی بالدنی من طعامه و شرابه و ملذاته .

« هنگامی که زن از راه نامشروع پول به دست آورد و مرد از درآمد او بخورد! وضع نامطلوب او را بداند و با او زندگی کند! زن و کنیز و دخترش را به کرایه بدهد و به لذایذ پست دنیا راضی شود.» [27]

شرم آور اینکه نمونه های آن در عصر ما یافت شده، آنهم نه در میان خانواده های فقیر که برای تأمین زندگی باشد، بلکه حتی در میان طبقه حاکمه در برخی از کشورها، که مافوق قانون هستند و قانون به کلبه های آنها راه ندارد.

1091) ویعیر الرجل علی صون النساء .
« مرد را برای پوشیده نگه داشتن همسرش سرزنش می کنند[28]

چقدر فراوانند مردان بافضیلتی که برای حجاب و عفت همسرانشان مورد سرزنش قرار می گیرند؟! و چقدرفراوانند زنان و دخترانی که علیرغم علاقه پدر و همسر به حجاب و پوشش اسلامی علاقه ای نشان نمیدهند؟! و چقدر فراوانند مردانی که از طرف مردم سهل انگار به سخت گیری متهم شده اند؟! و تنها جرمشان این بوده که از همسر و دختر خود خواهش کرده که لباس موقرتری بپوشند! و اگر خواهش روسری کرده باشند، در این صورت به ارتجاع و خرافه پرستی متهم می شوند.

1092) ینفق الرجل من ماله فی غیر طاعه الله، فلا ینهی ولا یوخذ علیه، و یمنع الیسیر فی طاعه الله.
« مرد اموال فراوانی در راه های غیر مشروع خروج می کند و کسی به او اعتراض نمی کند، ولی از خرج پولی کم در راه خدا بازداشته می شود.» [29]

همه پولداران به این مسئله مبتلا هستند.

امام صادق (ع) می فرماید:
1093) ... و رایت الرجل اذا مر به یوم و لم یکسب فیه الدنب العظیم، من فجوز، او بخس مکیال او میزان، او غشیان حرام او شرب مسکر، کئیباً حزیناً، یحسب ان ذلک الیوم علیه ضیعه من عمره .

« هنگامی که ببینی که اگر مردی یک روز گناه بزرگی انجام نداده باشد، از قبیل: فحشاء، کم فروشی، کلاهبرداری و شرب خمر، بسیار غمگین و اندوهگین می شود که گوئی آن روز عمرش تباه شده است[30]

1094) ورایت الرجل معیشته من بخس المکیال و المیزان .
« و می بینی که زندگی مرد از کم فروشی و تقلب تأمین می شود.» [31]

از بدشانسی ماست که در عصر ما در میان هر گروه از طبقات مختلف تجار و کسبه تعداد بسیار زیادی یافت می شود از کسانیکه پایه زندگیشان بر تقلب و حقه و خیانت استوار است و زندگی شان از این راه تأمین میشود؟! و در ضمن روایت مفصلتری می فرماید:

« ... ورایت الفسق قد ظهر و اکتفی الرجال بالرجال، والنساء بالنساء .. و رایت الرجال یتسمنون للرجال، و النساء، ورایت الرجل معیشته من دبره، و معیشه المراه من فرجها.. و اعطوا الرجال الاموال علی فروجهم، و تنوفس فی الرجل، و تغایر علیه الرجال.. و رایت الرجل یعیر علی اغتیان النساء .. و رایت العقوق قد ظهر، و استخف بالوالدین و کانا من اسوا الناس حالا عند الولد... ورایت اعلام الحق قد درست، فکمن علی حذر، واطلب الی الله النجاه، واعلم ان الناس فی سخط الله عزوجل، و انما یمهلهم لامر یراد بهم فکن مترقباً، واجتهد ان یراك الله عزوجل فی خلاف ما هم علیه .

« و می بینی که گناهان علنی شده، مردان به مردان بسنده کرده، زنان با زنان در آمیخته، مردان برای مردها آرایش کرده، زنان برای زنها خود را آراسته، زندگی مرد از خودش تأمین می شود، زن نیز از خودفروشی تأمین معاش می کند، مردان اموال فراوانی در راه تأمین مسائل جنسی می پردازند، برای مرد نیز چون یک همسر غیرت و حسادت مبذول می شود، مرد برای آمیزش با جنس مخالف سرزنش می شود، عاق والدین شدن علنی شده، پدر و مادر در پیش فرزند خوار شمرده می شوند و از دیدگاه فرزند پست تر از هر فرد دیگری به شمار می آیند ... و می بینی که نشانه های حق پوسیده شده است، در چنین زمانی از خشم خدا درحذر باش و از خدای تبارك و تعالی نجات بطلب، و بدانکه مردم مورد خشم و غصب پروردگار هستند وخداوند برای جهاتی به آن مهلت می دهد، منتظر باش، و تلاش کن که خداوند ترا در وضعی برخلاف وضع آنها ببیند.» [32]

و چقدر کمند آنها که منتظر و علاقمند نجات و رستگاری اند.
" روزگار رهایی - جلد دو"
...  ای خدا ... !شیعه یعنی وفاداری به امام (01)
شیعه یعنی وفاداری به امام (02)
شیعه یعنی وفاداری به امام (03)
شیعه یعنی وفاداری به امام (04)
 حضرت ولی عصر (عج) و یهودیان
همه اولیاء هم از منتظران بودند !
بعضی از وقایع روزگار رهایی (4)
بعضی از وقایع روزگار رهایی (3)
بعضی از وقایع روزگار رهایی (2)
بعضی از وقایع روزگار رهایی (1)
چهره خندان دنیا با بقیه الله (عج)
توبه بعد از ظهور پذیرفته نیست !
ظهور قائم (عج) ناگهانی است !
شش نشانه قائم (ع) از پیامبران
یاران امام زمان علیه السلام (1)
 یاران امام زمان علیه السلام (2)
یاران امام زمان علیه السلام (3)
یاران امام زمان علیه السلام (5)
دوران فترت مشخص است ... !
وقایع روزگار رهایی ( ترکیه )
عمل خلاف قلب ما شیعیان !
سیمای حضرت مهدی (عج)
پایان سفارت و آغاز اجتهاد !
دولت حق و تورات و انجیل
او دست انتقام خداست !
تسلیت بر صاحب عزا
زنان یاور مهدی (عج)
دوران حیــــــــرت !!
او در میان ماست !
قــــــــــم !
انتــــظار ...
نشانه ها ( 1 )
نشانه ها ( 2 )
 نشانه ها ( 3 ) 
 دولت حق ( 1 )
 دولت حق ( 2 ) 
دولت حق ( 3 )
 دولت حق ( 4 )
دولت حق ( 5 )
اهل آخر الزمان ( 1 )
اهل آخر الزمان ( 2 )
اهل آخر الزمان ( 3 )
اهل آخر الزمان ( 4 )
اهل آخر الزمان ( 5 )
اهل آخر الزمان ( 6 )
اهل آخر الزمان ( 7 )
سیمای مردان در آخر الزمان (1)


مطالب اخیر وبلاگ :
توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.