ساری گاهنوشتهای محمود زارع:از جمله توقیعات شریفی که به خط حضرت ولی عصر (عج) به دست عمروی برای شیعیان مرقوم فرموده اند . خلاصه این متن در یوم الخلاص جلد اول , ذیل بحث سفیران چهارگانه آمده است که تبرکا متن همین بخش را در این پایگاه منتشر میکنیم :
ساری,گاهنوشته های محمود زارع
« ... خداوند ما و شما را از فتنه ها حفظ کند، به ما و شما روح یقین عنایت فرماید، ما و شما را از سوء خاتمه و بدی بازگشت محافظت نماید.
به ما رسیده است که جماعتی در دین خود دچار تردید شده اند و در مورد ولاه امر خود به شک و تردید افتاده اند، این خبر ما را به غصه و اندوه واداشته است. این غم و اندوه ما به جهت شماست نه برای خود ما، و تأسف و تأثر ما صرفا به خاطر شماست نه ما، زیرا خداوند با ماست، دیگر نیازی به غیر او نداریم. حق با ماست، هر کس از ما دوری گزیند ما را به وحشت نمی اندازد. ما پرورده پروردگار خود هستیم و دیگران پرورده ما هستند.

شما را چه شده که در وادی ضلالت حیران و در تیه غوایت سرگردان شده اید؟! مگر نشنیده اید که خدای تبارك و تعالی می فرماید:
یا ایها الذین آمنوا، اطیعوالله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم
ای کسانی که ایمان آورده اند، از خدا اطاعت کنید، از پیامبر و « اولی الامر » که از شماست، اطاعت کنید.

مگر از او اخبار و احادیثی که در رابطه با امامان گذشته و یکتا بازمانده از آنها به شما رسیده است، آگاهی ندارید؟!
مگر نمی دانید که چه سرنوشتی برای امامان تعیین شده و قبلاً به شما رسیده است؟!
مگر نمی بینید که خداوند چه مشعلهائی برای هدایت شما برافروخته؟
و چه پناهگاه هایی برای شما تأمین ساخته است؟
که از روزگار آدم ابوالبشر تا به عهد امام پیشین – پدرم امام حسن عسکری – هر گاه علمی ناپدید شده، علمی ظاهر شده است. (علم : پرچم) و هرگاه ستاره ای غروب کرده، ستاره ای طلوع نموده است.

پس هنگامی که پدرم در گذشت، خیال کردید که خدا دین خود را باطل خواهد ساخت؟!
و رابطه خود را با بندگانش قطع خواهد کرد؟!
نه هرگز؛ چنین چیزی نیست و تا روز رستاخیزچنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد، تا علیرغم اکراه شما، امر خدا ظاهر گردد.

پدرم بر شیوه پدران بزرگوارش گام برداشت و سرانجام سعادتمند از این جهان دیده بر تافت، اما دانش او پیش ماست، و وصیت او با ماست. هرگز کسی در این منصب با ما به نزاع بر نمی خیزد جزاینکه ستمگر و تبهکار باشد! و جز ما کسی چنین ادعائی نمی کند مگر اینکه کافر و ملحد باشد!. اگرمشیت خدا نبود که امر او هرگز مغلوب نمی شود و راز او هرگز بر ملا نمی گردد حق ما را آشکار می ساخت و دلهای شما را روشنی می داد و هرگونه شک و تردید را از دل شما می زدود. ولکن آنچه او بخواهد همان خواهد شد و برای هر اجلی کتابی هست.

پس از خدا بترسید و تسلیم ما شوید، امر را به ما واگذار کنید و به ما بازگردانید، تا آنچنان که به ما دستور است به شما دستور صادر کنیم، آنچه از شما پوشیده شده، در صدد کشف آن برنیائید. از راه راست منحرف نشوید و به راه چپ (راه منحرفان) نگرائید، اعتدال خود را در محبت ما براساس سنت روشن پیامبر (ص) قرار دهید که من شما را خیرخواهی نمودم، خدای بر من و شما گواه است.

اگر علاقه ما به ارشاد و اصلاح و محبت به شما نبود، از شما روی برتافته به وظیفه خود که نبرد با ستمگر سرکش گمراه است می پرداختیم. ستمگر طغیانگری که با خدای خود به ستیز برخاسته، ادعاهای ناروا نموده حق امام واجب الاطاعه خود را انکار کرده، حق مرا به ستم غصب نموده اند، درصورتیکه در من شباهتی از پیامبر اکرم (ص) و پیروی نیکو از آن الگوی الهی است. که نادان به دنبال جهالت خود سقوط نموده، کافران به زودی خواهند فهمید که جهان جاویدان از آن کیست؟!

خداوند ما و شما را به رحمت خود از خطرها، بلاها، بدیها و ناملایمات حفظ کند، که او ولی رحمت است و بر آنچه بخواهد تواناست. و او ولی و حافظ ما و شماست و سلام، رحمت و برکات خدا بر همه اوصیاء و مؤمنان باد.»مطالب مرتبط با این بحث :

نامه ای از امام زمان (علیه السلام )
فصل غربت آقا ولی عصر علیه السلام
شیعه یعنی وفاداری به امام (01)
شیعه یعنی وفاداری به امام (02)
شیعه یعنی وفاداری به امام (03)
شیعه یعنی وفاداری به امام (04)

تسلیت بر صاحب عزا
ظهور قائم (عج) ناگهانی است !
عصر غیبت عصر حوادث و امتحان !
او در میان ماست !
غیبت طولانی است برای خالص سازی
عمل خلاف قلب ما شیعیان !
آن مهربان که قبل از فرمان بدیگران, خود عمل میکند !
سیمای مبارک آقا ولی عصر (عج)
سیمای حضرت مهدی (عج)
 
مطالب دیگری از وبلاگ :
توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.