ساری,گاهنوشته های محمود زارع
.
معیار جوانمردى و فرومایگى انسان در نظر رسول اكرم صلى اللَّه علیه و آله و سلم را بشنویم و اگر مدعی مسلمانی هستیم لااقل باحترام ادعای خودمان هم که شده توجه کنیم ... :
جوانمردان، كسانى هستند كه زنان را گرامى مى دارند و فرومایگان نسبت به آنان اهانت مى نمایند.
« ما اكرم النساء الا كریم و ما اهانهن الا لئیم

... که دین محمد (ص) دین میانه و تعادل و مهر و آسانیست... جامعه ما خوب بود که برای اولیای همین دین مقدس جوانان خود را تجهیز میکرده اند برای شهادت !... اگر تصور میکنی که آنزمان گذشت و فعلا بی عفتی فراوان شده , چرا فکر نمیکنی که چرا چنین شد ؟! ... فقط بدان که دین خاتم یک مجموعه بهم پیوسته بوده و اخلاق هم بر اساس فطرت خدایی است ... لابد در بسیاری جاهای دیگر نقص و نقائصی وجود دارد که اینجا این مشکل ایجاد شده است ! باور و اعتماد مردم متاسفانه مخدوش شده است زیرا مشاهیر مدعی تدین را عملی متناسب با ادعایشان نیست و مردم هم بر روش و دین بزرگان و حاکمان خویش میروند که این گفته رسول ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله و سلم است . بظاهر آنها نباید نگاه کرد که در ملاء عام چطور ظاهر میشوند و چگونه حرف میزنند بلکه نگاه کن که در حوزه مسئولیت خویش وضع اجتماع را بکجا کشانده است ؟! ... هیچ مقامی در روی کره زمین وجود ندارد که مسئول نباشد و مسئول هم یعنی اینکه باید مورد سوال واقع شود و باید پاسخگوی مسئولیتش باشد. ما اشکالاتی را که داریم بایست بدنبال شناخت علتهایش باشیم که عمده ترین این علتها برمیگردد به شیوه تعامل با همین مردم و ...

مطالب مرتبط :

... پیامبر (ص) و برتری زنان
... خطر غیرت بیجای مردان درباره زنان
... پاکی پیشه کن تا همسرت پاک بماند
... سفارش جبرئیل درباره زنان
... زنان را گرامی بدارید اگر گسترش عفاف میخواهید!
... امانات الهی (بانوان) را گرامی بداریم
... عفت , زینت زنان است !

مطالبی دیگر :توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.