امیرمؤمنان مولا علی (ع)  در باره امام زمان (عج) می فرماید:
« آگاه باشید که هر کس او را درك نماید، او را مشعل فروزانی می یابد که الگوی صالحان است،  بندها را می گسلد، به بردگی و بهره کشی انسان از انسان، خاتمه می دهد، جمعی را پراکنده ساخته، پراکندگانی را جمع می آورد. او در زمان غیبت در میان مردمان و پوشیده از آنها زندگی می کند که اثر شناس جای پای او را نمی بیند، اگر چه با دیده دقت در آن بنگرد.»

ساری,گاهنوشته های محمود زارع

« هنگامی که امام غائب از نسل من، از دیده ها پنهان شود و مردم با غیبت او از حدود شرع بیرون روند، و توده مردمان خیال کنند که حجت خدا از بین رفته و امامت باطل شده است!! سوگند به خدای علی (ع) در چنین روزی حجت خدا در میان آنهاست، در کوچه و بازار آنها گام بر می دارد و برخانه های آنها وارد می شود و در شرق و غرب جهان به سیاحت می پردازد و گفتار مردمان را می شنود و بر اجتماعات آنها وارد شده سلام می فرماید. او مردمان را می بیند ولی مردم تا روز معین و وقت مقرر او را نمی بینند، تا جبرئیل میان آسمان و زمین بانگ برآورد و ظهور او را اعلام کند.»


218 ) « الا و من ادرکها منا، یسری فیها بسراج منیر، و یحذو فیها علی مثال الصالحین، لیحل ربقا و یعتق رقا، و یصدع شعبا، و یشعب صدعا. یسری فی ستره عن الناس، لا یبصر القائف اثره ولو تابع نظره

219 حتی اذا عاب المتغیب من ولدی عن عیون الناس، وباح الناس بفقده، واجمعوا علی ان الحجه داهبه و الامامه باطله... فورب علی ان حجتها علیها قائمه، ماشیه فی طرقاتها، داخله فی دورها و قصورها، جواله فی شرق الارض و غربها، تسمع الکلام و تسلم علی الجماعه، تری و لا تری الی الوقت والوعد و نداء المنادی من السماء
" یوم الخلاص . جلد یک "مطالب مرتبط با این بحث :
نامه ای از امام زمان (علیه السلام )
مطالبی دیگر از وبلاگ :

توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.