ساری , گاهنوشته های محمود زارع: ... اشک هم مانند آب زنده میکند !
ساری,گاهنوشته های محمود زارع

خداوند خالق هر چیزی را با آب زنده میکند ...

و اشک هم آب دل و مایه جان و جگر است ...

و اشک هم زنده میکند ...

و خاک کربلا نیز با همین آب دیده و اشک ها , مهر استمرار و پویایی و زنده بودن عاشوراست ...

ما معرفت به امام حسین (ع) و نهضت کربلا را هم اصل میدانیم ؛ اما شما دوستان نیز فریب شعارهای احساسی ناپخته گان معرفت , در تمسخر بر اشک بر مصائب سیدالشهداء را , نخورید ...


توضیح : بخشی از دست نوشته محرم پارسال پدر بود که بمناسبت این ایام آنرا در این پست منتشر کردیم. اینکه عده ای روشنفکر نما مراسم سنتی محرم را گاه تمسخر میکنند و گریه را بر نمی تابند و گریه کنندگان را معمولا عقب افتاده و غیرتحصیلکرده میدانند ؛ پدر هم قصدش این بود که بفهماند که موافقین گریه بر سیدالشهداء هم نه تنها در همان وجه روشنفکری کمتر از آنها نیستند بلکه در تحصیلات هم خیلی بیشتر از آنها در درس و بحث و علم و تحصیل بوده و هستند . البته عده ای از روی بیغرضی و عدم توجیه اشک بر سیدالشهداء علیه السلام را چندان قبول ندارند ولی اصل مخالفین تعمد دارند و میدانند که با همین شعارها و مراسم هست که آن پیکر و شمایل نهضت امام حسین بتکرار و مدام مطرح میشود تا بقول پدر فرصتی فراهم آید برای اهالی معرفت تا بلکه گوشه هایی از معارف عاشورا را بمردم نشان دهند ( فاطمه زارع  )

مطالبی دیگر از وبلاگ :

توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.