ساری گاهنوشتهای محمود زارع:... برای بسیاری از جوانان و حتی بزرگترها همواره این سوال بود و برای اغلب افراد چنین پرسشی هم حتما پیش آمد که نسل بشر بعد از ازدواج آدم و حوا چگونه تداوم پیدا کرد ؟!
ساری,گاهنوشته های محمود زارع
در متونی متاسفانه بدون منظورداشتن اصول احکام الهی از پیش خود مطالبی را بافته اند که مثلا حوا در دو بار زایمان دو قلو بهمراه هابیل دختری بنان اقلیما زائید و در زایمان دوم قابیل و خواهرش را بدنیا آورد و اینها بعدا ضربدری با هم ازدواج کرده اند و نسل بشر ادامه یافت , درصورتی که در چنین فرضی حلال بودن نسل بشر را که از لوازم احکام قطعیه الهیه میباشد زیر سوال میرود. ما هم طی مطلبی قبلا نه بقصد تمسخر ولی برای سبک بودن چنین نظریه ای سالهای پیش مطلبی را با سبک و سیاق خاصی نوشته بودیم که در اینجا میتوانید مطالعه بفرمایید.
ولی آنچه که در روایات اهل بیت علیه السلام بما رسیده کیفیت ادامه نسل بشر بشکل دیگری بیان شده که در یک مورد به سند زیر توجه فرمایید :

... سپس امام (حضرت ابوعبدالله)علیه السلام پرداختند به بیان کیقیت پیدایش نسل از جناب آدم علیه السلام و تکثیرش از ذریه آنحضرت و فرمودند :

برای آدم هفتاد پشت متولد شده که در هر پشتی یک پسر و یک دختر بود تا وقتیکه هابیل بدست قابیل کشته شد پس از وقوع این حادثه آدم سخت به جزع آمد و از فراغ هابیل بسیار گریست بطوری که تا پانصد سال توان تماس گرفتن ... با حوا را نداشت (بعضی ها تا سالهای بسیار کمتری هم نوشتند )

و بعد از سپری شدن این دوران با حوا (دوباره با حوا بود  که). خداوند متعال بر خلاف هر بار تنها شیث را به او عنایت فرمود و با وی دومی نبود ,

اسم شیث هبه الله بوده و اولین کسی میباشد که در زمین بعنوان وصی تعیین گردید و بعد از شیث خداوند متعال تنها یافث را به وی عنایت نمود و با او نیز دومی نبود

و وقتی هر دو به سن بلوغ و ادراک رسیدند و حق عز و جل اراده کرد با رعایت نمودن آنچه قلم بر صفحه لوح محفوظ ثبت و ضبط کرده و نکاح خواهر با برادر را حرام اعلام نموده , لذا بدین منظور روز پنجشنبه بعد از عصر فرشته ای از بهشت به نام « نزله » به زمین فرستاد و بجانب آدم امر فرمود که او را به تزویج شیث درآورد و آدم نیز چنین نمود.

سپس بعد از عصر فردای آن روز فرشته ای دیگر بنام " منزله " از بهشت بزمین فرستاد و به آدم فرمان داد او را به تزویج یافث درآورد و آدم اطاعت امر نمود . از ازدواج شیث با حوریه پسری و از ازدواج یافث با فرشته دختری متولد شد و پس از به بلوغ رسیدن این پسر و دختر حق تبارک و تعالی دستور داده دختر یافث با پسر شیث ازدواج کند و پس از این ازدواج انبیاء و سفرأ از نسل این دو به عرصه واجود آمدند و پناه به خدا باید برد از آنچه که این گروه گفته و معتقدند که نسل انبیاء از تزویج برادر و خواهر بوده .(ج 1 ص 85 علل الشرایع / صدوق)


***
از آنجور حرفا ( هابیل و قابیل و ... )


مطالبی دیگر از وبلاگ :

توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.