نتایج تحقیقات دانشمندان در بیمارستان سانکارا نترالایا در هندوستان نشان می دهد که ترکیبی در انگور قرمز کشف شده که به نانوذرات طلا کمک می کند که سلولهای سرطانی را در آزمایشگاه از بین ببرند.
ساری,گاهنوشته های محمود زارع
... در چند دهه اخیر تحقیقات نشان داده است که ترکیب نانوفناوری با شیمی درمانی عوارض جانبی آن را کاهش می دهد چرا که در این شرایط شیمی درمانی تنها سلولهای سرطانی را هدف می گیرد و بافتهای سالم دست نخورده باقی می مانند.

همچنین یک ترکیب طبیعی کشف شده که می تواند عوارض جانبی را به حداقل برساند. در سال ۲۰۱۲ یک تیم از دانشمندان ازدانشگاه میسوری آمریکا به این نتیجه رسیدند که پس از کاهش دوز دارویی شیمی درمانی، چای سبز و نانوذرات طلا توانستند سلولهای سرطانی را در سرطان پروستات از بین ببرند.

تیم تحقیقاتی سانکارا نترالایا از هندوستان با الهام از این تحقیق تحقیقات خود را از اوایل سال جاری با حمایت تیم نانوی وزارت علم و فناوری این کشور آغاز کرد.

دکتر کریشناکوما رئیس مجله بین المللی پزشکی نانو به عنوان رئیس این گروه تحقیقاتی گفت: تحقیقات انجام شده در آزمایشگاه ما نشان می دهد که ترکیب انگور قرمز به انداز...
منبع : http://www.cloob.com/u/hosein2211/90744968




مطالب مرتبط:

... بخش مطالب مربوط به سرطان
... آب انار و خواص فراوان آن برای سلامتی بدن
... زردآلو و خواص درمانی آن





مطالب اخیر وبلاگ :






توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.