ساری,گاهنوشتهای محمود زارع:... به موارد زیر در قرآن کریم وعده آتش داده شد :

ساری,گاهنوشته های محمود زارع

 قتل و اعدام عمدی
:
« ومن یقتل مؤمنا متعمدا فجزاؤه جهنم خالدا فیها وغضب الله علیه ولعنه وأعد له عذابا عظیما »
( نساء / 93 )
یعنی : و هر كس عمدا مؤمنى را بكشد كیفرش دوزخ است كه در آن ماندگار خواهد بود و خدا بر او خشم مى‏ گیرد و لعنتش مى ‏كند و عذابى بزرگ برایش آماده ساخته است .


ربا :
« الذین یأكلون الربا لایقومون إلا كما یقوم الذی یتخبطه الشیطان من المس »
( بقرة / 275 )
یعنی : كسانى كه ربا مى‏ خورند، ( از گور ) برنمى ‏خیزند مگر مانند برخاستن كسى كه شیطان بر اثر تماس‏، آشفته‏ سرش كرده است‏. این بدان سبب است كه آنان گفتند : ( داد و ستد صرفاً مانند رباست‏ ) و حال آنكه خدا داد و ستد را حلال‏، و ربا را حرام گردانیده است‏. پس‏ ، هر كس ‏، اندرزى از جانب پروردگارش بدو رسید، و ( از رباخوارى ‏) باز ایستاد، آنچه گذشته‏، از آنِ اوست‏، و كارش به خدا واگذار مى ‏شود، و كسانى كه ( به رباخوارى ‏) باز گردند، آنان اهل آتشند و در آن ماندگار خواهند بود.

فرار از جنگ و جهاد  :
« ومن یولهم یومئذٍ دبره إلا متحرفا لقتالٍ أو متحیزا إلى فئةٍ فقد باء بغضبٍ من الله ومأواه جهنم وبئس المصیر»
( أنفال / 16)
یعنی : و هر كه در آن هنگام به آنان پشت كند مگر آنكه ( هدفش )  كناره ‏گیرى براى نبردى ( مجدد ) یا پیوستن به جمعى ( دیگر از همرزمانش ) باشد قطعا به خشم خدا گرفتار خواهد شد و جایگاهش دوزخ است و چه بد سرانجامى است.


خیانت :
« ومن یغلل یأت بما غل یوم القیامة »
( آل عمران / 161)
یعنی : و هیچ پیامبرى را نسزد كه خیانت ورزد و هر كس خیانت ورزد روز قیامت با آنچه در آن خیانت كرده بیاید آنگاه به هر كس  ( پاداش )  آنچه كسب كرده به تمامى داده مى ‏شود و بر آنان ستم نرود .


کسانیکه خود را از مکر و تنبیه خدا ایمن بدانند  :
« أفأمنوا مكر الله فلایأمن مكر الله إلا القوم الخاسرون »
( اعراف /99 )
یعنی : آیا از مكر خدا خود را ایمن دانستند ( با آنكه ) جز مردم زیانكار ( كسى ) خود را از مكر خدا ایمن نمى ‏داند.


نسبت زنا دادن به بانوان پاک :
« إن الذین یرمون المحصنات الغافلات المؤمنات لعنوا فی الدنیا والآخرة ولهم عذاب عظیم »
 ( نور/23 )
یعنی : بى ‏گمان كسانى كه به زنان پاكدامن بى ‏خبر ( از همه جا ) و با ایمان نسبت زنا مى ‏دهند در دنیا و آخرت لعنت ‏شده‏ اند و براى آنها عذابى سخت ‏خواهد بود .


شرک به خدا:
« من یشرك بالله فقد حرم الله علیه الجنة »
( مائدة / 72 )
یعنی : كسانى كه گفتند خدا همان مسیح پسر مریم است قطعا كافر شده ‏اند و حال آنكه مسیح مى ‏گفت اى فرزندان اسرائیل پروردگار من و پروردگار خودتان را بپرستید كه هر كس به خدا شرك آورد قطعا خدا بهشت را بر او حرام ساخته و جایگاهش آتش است و براى ستمكاران یاورانى نیست.


تعرض به اموال مردم یتیم :
« إن الذین یأكلون أموال الیتامى ظلما إنما یأكلون فی بطونهم نارا وسیصلون سعیرا »
( نساء /10)
یعنی : در حقیقت كسانى كه اموال یتیمان را به ستم مى‏ خورند جز این نیست كه آتشى در شكم خود فرو مى ‏برند و به زودى در آتشى فروزان درآیند.


یاس و نومیدی از رحمت خداوند :
« ولاتیأسوا من روح الله إنه لاییأس من روح الله إلا القوم الكافرون »
( یوسف / 87 )
یعنی : اى پسران من بروید و از یوسف و برادرش جستجو كنید و از رحمت ‏خدا نومید مباشید زیرا جز گروه كافران كسى از رحمت‏ خدا نومید نمى ‏شود.


زنا :
« ومن یفعل ذلك یلق أثاما یضاعف له العذاب یوم القیامة ویخلد فیه مهانا »
( فرقان / 68 )
یعنی : و كسانى ‏اند كه با خدا معبودى دیگر نمى ‏خوانند و كسى را كه خدا ( خونش را )  حرام كرده است جز به حق نمى‏ كشند و زنا نمى‏ كنند و هر كس اینها را انجام دهد سزایش را دریافت‏ خواهد كرد.

... و بعضی از گناهان دیگر مانند ندادن زکات و بدست آوردن مال از راه سوگند کذب و ... که تهدید به عذاب با شدت از آن یاد شده است ! ..


مطالب اخیر وبلاگ :توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.