تجلیل! یعنی...

ساری,گاهنوشتهای محمود زارع:منم شاید روزی  احمق بشوم ! و از خودم ( مثل اغلب مدرک دارها!) چه میدانم تعریف و تجلیل بکنم !
ساری,گاهنوشته های محمود زارع

لابد میدانید که تجلیل بر وزن و ریشه  جل ، که همان پالان است که بر استر نهادن است ، یعنی جل و پالان بر خر نهادن !

تجلیل از خود که مثلا اثرم ۹ بار تجدید چاپ شده و... دیگر بدتر است. یعنی هر لحظه ، ۹ بار تجلیل!!! میشوند ! ( به همان معنی که عرض شد ) !  آنهم ...ی که پالانی براش مهیا میکنند تا سواری احمقانه بدهد. نه حماری آزاد و بی جل !

 
اینهمه میگویند تا حرف اصلی را نگویند ... !

....شما اگر میلیاردها تومان پول را در دست یک آدمی که نتواند آنرا مدیریت نماید ، بدهید ، چه میشود ؟!!

مازندران با آنهمه قابلیت و استعداد ، آیا واقعا با مدیریتی کارآ اداره شده است ، حداقل در مقایسه با استانی کویری مثل مثلا سمنان ؟!!

گزینش مدیران در سطوح ادارات حتی در سطح یک متصدی رده پائین ادارات هم بسیار سیاسی و البته الان رابطه ای شده است.

با مائی ، هر چند کسی نباشی ، مدیری!
بی مائی! اگر علامه دهر هم باشی ، قیچی خواهی شد !!


هیچ روندی در به گزینی مدیریت در سطوح ادارات نیست. ... روی سعادت را هیچ جامعه ای نخواهد دید اگر اینجوری اداره شود و مطمئن باشید و برای من همانند روز روش دیده میشود  و خواهید دید که حداقل تا یکدهه دیگر وضع استانتان بدتر از امروزی که در آن هستید خواهد شد !


اگر در اداره ای است ، بگویند ما حرفمان را پس میگیریم و در همین جا درج خواهیم کرد. این مسئله بسیار رابطه ای شده است بنحوی که اصلا نیاز به ارائه دلیل هم ندارد چون اظهرو من الشمس است. و

آفتاب آمد دلیل آفتاب
گر دلیلت باید از وی روی متاب


     خدا کند که روزی در این مملکت و بویژه استان ما ، مسئولین آنقدر توان روانی داشته باشند که تحمل نظرات مخالف خویش را داشته باشند تا منافع کشور و استان را بر سلائق خویش ترجیح دهند!

     خدا کند روزی بیاید که خیلی ها بفهمند که شبکه چاپلوسی بسیار بیشتر از شبکه های جاسوسی به ضرر آتیه مردم و آیندگان ما شده و میشود!

     خدا میداند که کرارا از قلع و قمع شدن نیروهائی که امکان بالندگی آنها  برای کشور و استان وجود دارد ، صرفا بدلیل اینکه زبان مداهنه و روحیه چاپلوسی را نداشته ، در ادارات می شنویم.

و می بینیم که اگر در ستاد تبلیغات فلان آقا بودی ولو اینکه قابلیت حتی تنظیم یک نامه ساده اداری را نداشته باشی ، بعد از چندی حتی میتوانی تا رده های اول و دوم بعضی از دستگاهها صعود کنی....

                                         ....تا بعد....

اینهمه میگویند تا یک چیز اصلی را نگویند !!!!!!

     مدتی قبل یک گزارشی را مطالعه میکردم  که از سوی قسمت برنامه ریزی استانداری مازندران در پائئز سال ۸۱ انتشار یافته بود.عنوان این گزارش ، مازندران سبز! مرحله گذار از توسعه اقتصادی ( توسعه ای پایدار، سفری پربار )
 ظاهرا بمناسبت سفر آقای خاتمی به استان انتشار یافته بود!

ساری,گاهنوشته های محمود زارع
باید بگویم که در مقدمه و متن گزارش به دلائلی اشاره کرد که این دلائل را جهت عدم پیشرفت مازندران عنوان داشته بودند. اکثر دلائل را بخصوص از زبان مسئولین عنوان داشته بودند ولی یک دلیل را نگفته بودند و غالبا این همه گفتن ها فقط برای نگفتن همان دلیل اصلی است!!!

همه جور دلیل را عنوان داشته اند از:

- عدم ثبات مدیریت در استان،
- ناهماهنگی ها،
- فقدان برنامه های راهبردی ،
- مهاجرت تحصیل کردگان
و... که غالبا ایندلائل آنقدر کلی و دهندشت هستند که برای هر منطقه ای در هر کجای این کره خاکی قابل تطبیق باشد و در کتابهای خارجی ترجمه شده الا ماشاءالله از آنها به تفصیل ذکر شده است و مورد استفاده خیلی از ... قرار میگیرد! ولی به تنها عامل که به نظر من و خیلی ها به امر « مدیریت » برمیگردد اشاره ای نکردند.

مردم ما بویژه تحصیل کردگان ما میدانند که در شرائط کنونی مدیران استان در سطوح مختلف چگونه گزینش میشوند!

ساری,گاهنوشته های محمود زارع

     علت اینکه به این موضوع اشاره کردم این است که شما در مازندران منابع متعدد وسرشاری را داشته باشید ولی اگر  توانمندی مدیریت بر این منابع را نداشته باشید، نه تنها سودی در جهت رشد و توسعه عاید نمیشود بلکه موضوع برعکس شده و استان متضرر خواهد شد کما اینکه شده است!

                                               .ادامه دارد........
¤ نوشته شده در ساعت 22:42 سال 81 توسط محمود زارع ( www.mzare.ir )

به تلگرام ما بپیوندید

توضیح : این جور نوشته های اجتماعی بود که پدر تا همان سالهای اوایل دهه 80 مینوشتند که بعد از آن دیگر نمی نویسند و من هم بمناسبتی گاهی بعضی از این مطالب را در این تارنما باشتراک میگذارم ... (فاطمه )


مطالب اخیر وبلاگ :

توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.