نیما دادگستر - سامانه بازشناسی با امواج رادیویی (به اختصار RFID)  در برخی ساختمان ها به کار می رود تا افراد با نزدیک کردن کارت شناسایی بی سیم خود به محل قرار گیری دستگاه گیرنده که روی درب نصب می شود٬ وارد محل های مختلف شوند. با این روش امنیت و سطح دسترسی افراد به مکان های مختلف تحت کنترل تیم امنیتی ساختمان قرار می گیرد.

با این حال لازم است بدانید که کارت های RFID اکنون بیش از هر زمان دیگری آسیب پذیر هستند٬ به خصوص با کشف جدیدی که توسط محقق امنیتی فران براون صورت گرفته و نشان می دهد که این کارت ها می توانند از راه دور٬ مورد خوانش قرار گرفته و با کپی کردن داده ها٬ یک نسخه جعلی از روی آنها ساخته شود.با استفاده از دستگاهی که براون ساخته٬ هر فرد خرابکاری می تواند با عبور از کنار دارنده کارت ٬RFID یک نسخه جعلی از روی کارت او بسازد٬ حتی اگر کارت اصلی داخل کیف یا جیب قرار گرفته باشد. در نتیجه دستبرد به محل هایی که کارت مورد نظر به آنها دسترسی دارد٬ مثل آب خوردن آسان می شود.

به نظر می رسد در سال های آینده٬ نیازی جدی به تغییرات گسترده در فناوری های امنیتی احساس شود. هم اکنون نیز هکرها روزانه روش های جدیدی برای به دست گرفتن کنترل دستگاه ها و حتی فریب دادن سیستم های هدایت و ناوبری می یابند.

به نظر می رسد آقای براون فقط به هک کردن چیپ های RFID کنش پذیر (Passive) پرداخته که منبع تغذیه داخلی ندارند٬ ولی این ابزارها حتی از مدل های دارای منبع تغذیه نیز آسیب پذیرتر هستند. برای مثال کارت های اعتباری که باید برای فعال شدن در مقابل یک دستگاه تشخیص دهنده قرار بگیرند نیز طعمه های خوبی برای چنین حربه ای هستند. اتومبیل هایی که سوییچ آنها از چیپ RFID برخوردار است هم می توانند با چنین روشی هدف سرقت قرار بگیرند.

سیستم های RFID بسیار نا امن هستند و هیچ نوع رمزنگاری ندارند٬ بنابراین سوء استفاده از آنها در چنین دوره و زمانه ای کاری است بسیار آسان و دیگر نمی توان به آنها راهکارهای امن گفت.


توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.