علی اصغر هنرمند - این روزها تلفن های هوشمند و تبلت ها همه جا پیدا می شوند و همیشه این صحبت ها را پشت سر آنها شنیده ایم که آنها به نوعی ابزارهای جاسوسی هم به شمار می آیند.

حالا وال استریت ژورنال در گزارش جدیدش می گوید FBI همین الان هم امکان فعال سازی میکروفن تلفن های هوشمند را از راه دور دارد و می تواند مکالمات شما را ضبط کند.

البته نباید انتظار داشته باشید که FBI در این مورد بیانیه ای صادر کند و این موضوع را تایید یا رد نماید، اما این رسانه می گوید که تیم های ویژه ای وجود دارند که به نصب تروجان و جاسوسی اطلاعات روی سیستم عامل های آی او اس و اندروید می پردازند.در تکمیل این موضوع گفته می شود که این ماجرا اصلا داستان جدیدی نیست و FBI سال ها است که از این امکان برای مراقبت و دستگیری مجرمان استفاده می کند.

یک منبع می گوید که تیم های FBI گاهی نرم افزارهای جاسوسی را با وصل کردن تلفن به یک پورت یو اس بی روی آن نصب می کنند و گاهی اوقات این کار از راه دور و از طریق اینترنت انجام می شود.

برای مثال دیدن یک فایل یا باز کردن یک لینک سبب نصب تروجان شده و بعد از آن FBI قادر خواهد بود که اطلاعات را از روی تلفن جمع آوری کرده یا میکروفن تلفن را در زمان های مورد نیاز فعال نموده تا صدای مکالمات محیط را ضبط کند.

شما در این مورد چه احساسی دارید؟ تصورش را بکنید در حالی که مشغول صحبت کردن هستید، تلفن شما مشغول ضبط کردن گفتگوی شما است! نظرتان در این مورد چیست؟توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.